Sayın Üyemiz

KOSGEB, ülkemiz plan/programlarında belirlenen ve öncelikli olarak desteklenmesi gereken sektörler için, yeni hazırlamış olduğu KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı ve Stratejik Ürün Destek Programı 2017 yılı sonu itibariyle yürürlüğe girmiştir.

Destek Programları hakkında üyelerimizi bilgilendirmek üzere, 24 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 14.00’de TOSB Bölge Müdürlüğü Seminer Salonu’dabir toplantı düzenlenecektir.

KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı kapsamında;

Teknolojik ürünlerin ticarileşmesi, bu ürünlerin katma değerinin artırılması ve uluslararası pazarlarda yer almaları için % 100’e kadar 5 Milyon TL destek verilecektir.

Stratejik Ürün Destek Programı kapsamında;

KOBİ’lerin büyük işletmelerin de desteğini alarak ithalatı yüksek olan stratejik ürünlerin yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi, üretimde daha yüksek oranda yerli girdi kullanımının sağlanması, KOBİ’lerin teknolojik üretim yeteneklerinin geliştirilmesi ve teknolojinin tabana yayılması, cari açığın azaltılmasına katkıda bulunacak yatırımların desteklenmesi için % 100’e kadar 5 Milyon TL destek verilecektir.

Sözkonusu çağrılara ilişkin detaylar; KOSGEB’in internet Sayfasında ( http://www.kosgeb.gov.tr ) yayınlamıştır.

Özet Tablo için Tıklayınız.

Başvurular KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı için yılın her döneminde (süre sınırı olmaksızın), Stratejik Ürün Destek Programı ise 1 Ocak 2018 – 31 Mart 2018 tarihleri arasında KOSGEB internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Seminere katılım ücretsiz olup, katılım için, Odamız web sayfası ( www.kosano.org.tr ) ana sayfa üzerinde yer alan “Eğitim&Seminer Başvuruları” bölümünden kayıt bildirilmesi yeterlidir.

Detaylı bilgi için; Aylin ASLAN, aylin@kosano.org.tr , Tel: 0262 315 80 57

Saygılarımızla,

 

 (ASLI İMZALANMIŞTIR)

Memet B. TURABİ

GENEL SEKRETER

PROGRAM 

24 Ocak 2018, Çarşamba

Adres: TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Bölge Müdürlüğü Binası, Konferans Salonu, 1. Cadde No:10 Şekerpınar-Çayırova/Kocaeli 

14:00                     Hakan DEMİRCİ  

                              KOSGEB OSB MÜDÜRÜ

16:00                     Soru-Cevap