15. Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nda ödüller sahiplerini buldu

20 Aralık 2022

Kocaeli Sanayi Odası Organizasyonunda düzenlenen 15. Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nda ödüller sahiplerini buldu. KOBİ ve BOİ dalında 23 firma ödüle layık görüldü

 

Ödül organizasyonu Wellborn Luxury Hotel’de KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul’un ev sahipliğinde, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleri ile düzenlendi. Kendi sektörlerinde KOBİ ve BOİ dalında 23 sanayi kuruluşunun ödül aldığı törene; Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, TBMM eski Başkanı ve TOBB Uyum Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çiçek, Başiskele Kaymakamı Necip Çakmak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, TOBB Genel İdare Kurulu Üyesi Şadan Eren, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Türker Ateş, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, KOSTÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Kocaeli Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Genç, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Hüseyin Gezer, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Gazeteci Yavuz Donat, KSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri,  il müdürleri, OSB başkanları, çok sayıda davetli ile sanayi firmalarının temsilcileri katılım sağladı.

7 KATEGORİDE DEĞERLENDİRİLİYOR

Törenin açılış konuşmasını KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu yaparak ödül almaya hak kazanan firmaları tebrik etti. Zeytinoğlu şunları söyledi: “Bu yıl 15’incisini düzenlediğimiz organizasyonumuzda firmalarımızı 7 kategoride 360 derece değerlendiriyoruz. Bu kategoriler; verimlilik, istihdam, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, çalışanların geliştirilmesi ve bilinçlendirilmesi, topluma katkı ve çevre.2014 yılından itibaren Marmara Bölgesine açılmış olan bu yarışmaya katılan her bir firmamızı şampiyon ilan etmek istiyorum.

KATILAN TÜM FİRMALARA GERİ BİLDİRİM RAPORU

Bu arada, organizasyonumuza katılan tüm firmalarımıza, PwC Türkiye’nin katkıları ile Doğu Marmara ABİGEM tarafından bir geribildirim raporu verdiğimizi hatırlatmak isterim. Firmalarımız bu rapor ile iyileştirmeye açık alanlarını görebiliyorlar, sektörlerinde kendilerini kıyaslama ve eksikliklerini giderme imkânı bulabiliyorlar.  Organizasyonumuz çerçevesinde yapmış olduğumuz tüm çalışmaları firmalarımızın veri gizliliğini önemseyerek yürüttüğümüzü ayrıca belirtmek isterim.

TEŞEKKÜR ETTİ

Organizasyonumuzun düzenlenmesine katkı veren başta proje ortaklarımız olan; Marmara Bölgemizin tüm Kalkınma Ajanslarına, PwC Türkiye, Major Mali Müşavirlik ve TEPAV’a, Kocaeli ve Gebze Teknik Üniversitemize, Doğu Marmara ABİGEM’e, jüri üyelerimize ve programımızın sunucusu Hande Berktan’a, organizasyonumuza katılım gösteren tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum.  Sanayicilerimizin performanslarını daha da artırmalarını temenni ediyoruz.

HİSARCIKLIOĞLU: MARİFET İLTİFATA TABİDİR

Ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu söz alarak, Kocaeli Sanayi Odası’nın güzel bir işe imza atarak ülkeye değer katan, sanayicileri ödüllendirdiğini belirtti, “Zaten kültürümüz de ne diyor; marifet iltifata tabidir. Ödül alacak tüm sanayici ve girişimci kardeşlerimi yürekten kutluyorum” dedi. Kocaeli’ye geldiğinde çok sayıda başarı hikayesi gördüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bu da bana büyük bir moral ve enerji veriyor. Elbette bu işin mimarı Ayhan Kardeşim de, özel bir takdiri hak ediyor. Ayhan Başkan ve Kocaeli Sanayi Odamız, bu ödülleri hem geleneksel, hem de kurumsal hale getirdi. Ülke çapında ses getiren, takip edilen, ulusal nitelikte bir etkinlik haline getirdi. Esasında böyle kapsamlı bir işi başlatmak ve sürdürmek, ayrı bir vizyon işi. Aynı zamanda bir ekip başarısı. Ayhan Başkanımızla ve ekibiyle iftihar ediyor, kendilerini bir defa daha yürekten kutluyorum. Ayhan Başkanla, hem TOBB Yönetim Kurulu’nda ve hem de İKV’de de birlikte çalışıyorum. Bilgisinden ve tecrübesinden istifade ediyorum” diye konuştu.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI

Hisarcıklıoğlu ödül törenine destekleri dolayısıyla; Kalkınma ajansına, PWC’ye, Kocaeli ve Gebze Teknik Üniversitelerine, TEPAV’a ve Doğu Marmara ABİGEM’e teşekkür ederken, birlik ve beraberliğin önemi üzerinde durdu. TOBB Başkanı şunları söyledi: “İşte görüyorsunuz, bir ve beraber olunca, Allah rahmeti ve bereketi de veriyor. Yeter ki birbirimizi ötekileştirmeyelim. Kimseyi, fikrinden, inancından, görüşünden dolayı dışlamayalım.” Hisarcıklıoğlu konuşmasının sonunda TOGG otomobiline de değinirken, “60 sene önce yarım kalan milli bir otomobil üretme rüyamız gerçeğe dönüşüyor. 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte, TOGG fabrikamızı açtık. Camiamızın kurucu ortağı olduğu bu girişimi, başarıya ulaştırmış olmak da, hepimiz için ayrı bir gurur ve iftihar kaynağıdır. Bu fabrikanın da, ülkemizin ilk elektrikli otomobilinin de sahipleri sizlersiniz. Çünkü 2017 genel kurulunda sizler talep ettiniz ve bu işe ilk sizler sahip çıktınız. Biz de TOBB olarak öncülük yaptık” ifadesini kullandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Vali Seddar Yavuz da katılımcılara hitap ederek ödül alan firmaları kutladı, Kocaeli Sanayi Odası’na düzenlediği organizasyon dolayısıyla teşekkür etti. Ardından KSO Başkanı Zeytinoğlu ve Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul; Vali Seddar Yavuz,  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TBMM eski Başkanı ve TOBB Uyum Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çiçek ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın’a gecenin anısına organizasyonunun ödülünü takdim etti.

Ardından ödüller sahiplerini buldu.

ÖDÜL ALAN FİRMALAR

-Ağaç ve Ağaç Ürünleri Sanayi Sektörü KOBİ Ödülü Montel Mobilya’nın oldu. Ödülü Genel Müdür Oğuzhan Turfanda, KSO YK Üyemiz Atalay Kaya’nın elinden aldı.

-Elektrik Elektronik ve Otomasyon Ürünleri Sanayi Sektörü KOBİ ödülü Ertuğ Reklam’a verildi. Ödülü CEO Sacit Ertuğ, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun elinden aldı.

-Elektrik, Elektronik ve Otomasyon Ürünleri Sanayi Sektörü BOİ Ödülü SAMM Teknoloji İletişim’in oldu. Ödülü Genel Müdürü Ayşe Akşit, Başiskele Belediye Başkanı Mehmet Yasin Özlü’nün elinden aldı.

-Yazılım Ürünleri Sanayi Sektörü KOBİ Ödülü İstanbul’dan ASİS Otomasyon ve Akaryakıt Sistemleri’nin oldu. Ödülü Genel Müdür Yusuf Kaya, Başiskele Kaymakamı Necip Çakmak’ın elinden aldı.

-İnşaat ve Yapı Malzemeleri Sanayi Sektörü BOİ Ödülü Nuh Çimento Sanayi’nin oldu. Ödülü Genel Müdür Halim Tekkeşin, KSO Başkan Vekilimiz Çınar Ulusoy’un elinden aldı.

-Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri Sektöründe KOBİ Ödülü Limaş Liman İşletmeciliği’ne verildi. Ödülü Liman Müdürü Dr. Kürşat Bal, KSO Yönetim Kurulu Üyemiz Tekin Urhan’ın elinden aldı.

-Savunma ve Havacılık Sanayi Sektöründe KOBİ Ödülü Sima Dış Ticaret Alüminyum’a verildi. Ödülü Genel Koordinatör Celalettin Kırboz, KSO Başkanvekili Şaban Kemal Saraç’ın elinden aldı.

-Motorlu Taşıt Servis Sanayi Sektöründe BOİ Ödülü Kocaeli Kaya Otomotiv’e verildi. Ödülü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kaya, KSO Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Kanık’ın elinden aldı.

-Gıda ve Yan Ürünleri Sanayi Sektöründe KOBİ Ödülü BIMBO QSR Turkey Gıda’nın oldu. Ödülü Genel Müdür Türker Büyükyılmaz, KSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Kartal’ın elinden aldı.

-Gıda ve Yan Ürünleri Sanayi Sektöründe BOİ Ödülü Aromsa Besin Aroma ve Katkı Maddeleri’nin oldu. Ödülü Genel Müdür Yardımcısı Melis Yasa Aytaman, Körfez Ticaret Odası YK Başkanı Recep Öztürk’ün elinden aldı.

-Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Sektöründe BOİ Ödülü Petroyağ ve Kimyasallar Sanayi’nin oldu. Ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Soysal, KSO Yönetim Kurulu Üyesi Birol Bozkurt’un elinden aldı.

-Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektöründe KOBİ Ödülü İmren Plastik Sanayi’nin oldu. Ödülü Genel Müdür Sabri Karataş,  Sakarya Ticaret Borsası YK Başkanı Mustafa Genç’in elinden aldı.

-Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektörü BOİ Ödülü Pimtaş Plastik Sanayi’nin oldu. Ödülü Yönetim Kurulu Üyesi Şamil Tahmaz ve Arge Müdürü Özlem Kozankurt, Yalova TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan’ın elinden aldı.

-Makine Sanayi Sektöründe KOBİ Ödülü Balıkesir’den SVR Sever Makine’nin oldu. Ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Sever, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ın elinden aldı.

-Makine Sanayi Sektöründe BOİ Ödülü Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Merkezi’nin oldu. Ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Tunç Atıl, Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Babalık’ın elinden aldı.

-Metal Sanayi Sektöründe KOBİ Ödülü Telfrom Kelepçe ve Yay Sanayi’nin oldu. Ödülü CFO Melis Dülger Yılmaz, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı’nın elinden aldı.

-Metal Sanayi Sektöründe BOİ Ödülü Galva Metal’in oldu. Ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Kısacıkluoğlu, KOSTÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın elinden aldı.

-Kimya Sanayi Sektöründe KOBİ Ödülü Malva Kozmetik’in oldu. Ödülü Genel Müdür Enver Ferhan, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün elinden aldı.

-Kimya Sanayi Sektöründe BOİ Ödülü Polisan Kimya’nın oldu. Ödülü Genel Müdür Çağdaş Saygı, TBMM Eski Başkanı ve TOBB Uyum YK Başkanı Cemil Çiçek’in elinden aldı.

-Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektöründe KOBİ Ödülü Bursa’dan Üçel Kauçuk Taşıt Araçları Otomotiv Yedek Parça San. Tic. ve A.Ş.’nin oldu. Ödülü Genel Müdür Mehmet Mutlu, TOBB Genel İdare Kurulu Üyesi Şadan Eren’in elinden aldı.

-Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektöründe BOİ Ödülü Anadolu Isuzu Otomotiv’in oldu. Ödülü Genel Müdür Tuğrul Arıkan TOBB YK Üyesi Türker Ateş’in elinden aldı.

BÜYÜK ÖDÜLLER

-Büyük Ödüller dalında KOBİ Ödülü Altaş Alüminyum’un oldu. Ödülü Genel Müdür Taşkın Özkal’a, Vali Seddar Yavuz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KBB Başkanı Tahir Büyükakın, TOBB Uyum YK Başkanı Cemil Çiçek, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul takdim etti.

-Büyük Ödüller dalında BOİ Ödülü Belgin Madeni Yağlar’ın oldu. Ödülü Genel Müdür Bülent Araslı’ya;  Vali Seddar Yavuz, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KBB Başkanı Tahir Büyükakın, TOBB Uyum YK Başkanı Cemil Çiçek, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul takdim etti.