Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu

Sektörel Performans

Günümüz dünyasında, küresel rekabetteki artış işletmeleri değişime ve rekabet koşullarına hızla uyum sağlamaya imkân veren yalın organizasyon yapısı oluşturmaya ve kendilerine rekabet gücü sağlayacak stratejik yönetim anlayışı ve yöntemlerine yönlendirmektedir. Bugün başarılı kuruluşlar, modern yönetim anlayışlarını ve yöntemlerini rekabet avantajı yaratarak karlı sonuçlara dönüştürebilen firmalar olarak tanımlanıyor.

Bulunduğunuz sektörde rekabet edebilmek için, iş sonuçlarınıza göre firmanızı konumlandırmanız ve sektörünüzde size avantaj sağlayan ve iyileştirme yapmanız gereken konuları tespit etmeniz gerekmektedir.

Bugün farkı yaratan kuruluşlar, günümüzde sadece finansal sonuçlarla değil çevreye,  topluma ve sosyal yaşama katkılarıyla da marka değerini yükselten, kazanımlarını ve başarılı iş sonuçlarını tüm çalışan, paydaş ve müşterileri ile paylaşabilen vizyonerler olarak da tanımlanmaktadır.

Bu amaçla 2008 yılından bu yana Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde, “Sanayi Kuruluşları Sektörel Performans Değerlendirme” ödül organizasyonu düzenleniyor. 2014 yılından itibaren organizasyona Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren tüm sanayi kuruluşları başvuru yapabiliyor.

Kocaeli Sanayi Odası önderliğinde düzenlenen organizasyonun Çözüm Ortakları arasında; Price waterhouse Coopers Türkiye, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş., Major Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Şirketi yer almaktadır. Bölgesel Ortakları ise; Marmara Bölgesinde yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı’dır.

Organizasyona başvuru yapan firmalar;

  • Verimlilik,
  • Yenilikçilik ve Markalaşma,
  • Topluma Katkı,
  • İstihdam,
  • Çalışanların Geliştirilmesi ve Bilinçlendirilmesi,
  • Dış Ticaret
  • Finansal Sonuçlar olmak üzere 7 farklı kriterde değerlendiriliyor.

Bugüne kadar Tüpraş, Ford Otomotiv, Kent Gıda, Arçelik-LG, Kordsa Global, Namet Gıda, Aygaz A.Ş. gibi Türkiye’nin önde gelen firmaları ile beraber birçok KOBİ’nin de ödül aldığı organizasyonun ödül almaya hak kazanacak kuruluşlar ödüllerini, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek ödül töreninde almaktadır.

Firmanız Bu Değerlendirmede Neden Yer Almalı?

  • Tanınma ve Prestij
  • Karşılaştırma yapabilme imkanı
  • Kuruluşunuzun rekabet için iyileştirmesi gereken konular hakkında bilgi edinme imkanı

2022 Yılı Organizasyonuna Katılım ve Ayrıntılı Bilgi için tıklayınız.

2008 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız. 2016 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız.
2009 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız. 2017 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız.
2010 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız. 2018 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız.
2011 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız. 2019 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız.
2012 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız. 2020 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız.
2013 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız. 2021 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız.
2014 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız. 2022 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız.
2015 Yılında Ödül Kazanan Firmalara ulaşmak için tıklayınız.