Kocaeli Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu

Eski Gölcük Dumlupınar Ortaokulunun yıkılarak, Kocaeli Sanayi Odası üyeleri tarafından yerine yeniden imece usulü ile 10 Kasım 2011 tarihinde yapımına başlanan Gölcük Kocaeli Sanayi Odası Dumlupınar Ortaokulu projesi tamamlanarak, 23 Mayıs 2013 tarihinde Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün teşrifleriyle açılmıştır.

Kocaeli Valiliğinin talepleriyle ve Kocaeli Sanayi Odasının önderliğinde hayata geçirilen KSO Dumlupınar Ortaokulu Projesi protokolü 11 Ağustos 2011 tarihinde Tarihi Av Köşkü’nde Kocaeli Valisinin de katılımlarıyla imzalanmıştı.

Proje ihalesi Kocaeli Sanayi Odası tarafından sadece Kocaeli il sınırları içerisinde faaliyet gösteren firmalara verilmişti. Bu kapsamda Okul ihalesine 5 inşaat firması katılmış olup, 2 milyon 800 bin lira ile en düşük teklifi veren Kocaeli Yapı İnş. San.ve Tic. Ltd. Şti. firması ihaleyi kazanmıştı.

Okulun projesi; dört katlı, 1 bodrum katı, 1 zemin kat ve iki kat derslik olarak çizilmiş olup, toplam 32 derslik, 2 kreş, 1 asansör, 1 laboratuar, 1 spor odası, yönetim ve öğretmen odaları ile 27 WC’ oluşmaktadır.

İhale şartnamesi dışında; Odamız tarafından çelik konstrüksiyon çatı sistemine dönülerek 1000 m2 çatı alanı kazanılmıştır, çatı katına ilave klima sistemi ve kombi ile çalışan kalorifer doğalgaz tesisatı döşenmiştir, tüm zemin seranit kaplama ile döşenmiştir, bahçe alanı genişletilmiştir, bahçe alanının genişlemesinden dolayı oluşan merdiven ihtiyacı neticesinde çocukların güvenliği ve görünürlük açısından traverten malzeme ile kaplı merdiven ilave edilmiştir, binaya ekstra izolasyon yapılmıştır, tuğladan gaz betona dönülmüştür,pencere doğramaları alüminyumdan PWC doğramaya dönüştürülmüştür. Tüm bu işlerin neticesinde 2 milyon 800 TL’ye ihale edilen projemiz, 4 milyon TL ile tamamlanarak Gölcük’e hediye edilmiştir.

GÖLCÜK KOCAELİ SANAYİ ODASI DUMLUPINAR ORTAOKULU’NUN YAPIMINA ORTAK OLAN FİRMALARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ…

Sınıf Bazında katkı veren firmalar: ÇİMTAŞ ÇELİK İMALAT MONTAJ TESİSAT A.Ş., ÇOLAKOĞLU METALURJİ A.Ş., KOSBAŞ-KOCAELİ SERBEST BÖLGESİ KURUCU VE İŞLETİCİSİ A.Ş., KROMAN ÇELİK SANAYİ A.Ş., NUH ÇİMENTO SANAYİ A.Ş., ASSAN ALÜMİNYUM SAN.VE TİC.A.Ş., AYHANLAR YOL ASFALTLAMA SAN.VE TİC.A.Ş., BORUSAN MANNESMANN BORU SAN.VE TİC.A.Ş., DENİZATI PETROKİMYA ÜRÜNLERİ YAPI İNŞAAT SAN.VE TİC.A.Ş., DİLOVASI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, FORD OTOMOTİV SANAYİ A.Ş.,GEBZE GÜZELLER ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, HASÇELİK SAN.VE TİC.A.Ş., KARTONSAN KARTON SAN.VE TİC.A.Ş., KOCAELİ GEBZE IV.İSTANBUL MAKİNE VE İMALAT SAN.OSB, KÖMÜRCÜLER ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, TADIM GIDA MADDELERİ SAN.VE TİC.A.Ş., TOSB OTOMOTİV YAN SANAYİ İHTİSAS OSB, TÜRKİYE PETROL RAFİNERİLERİ A.Ş. İZMİT RAFİNERİ MÜDÜRLÜĞÜ, TÜRK PİRELLİ LASTİKLERİ A.Ş., YILDIZ ENTEGRE AĞAÇ SAN.VE TİC.A.Ş., GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ, ÜLKER BİSKÜVİ SAN.A.Ş., ALTINTEL MELAMİN VE TERMİNAL İŞLETMELERİ A.Ş., AKPLAS PLASTİK KALIP SAN.VE TİC.A.Ş., ASLAN ÇİMENTO A.Ş.,GEBZE PLASTİKÇİLER OSB, HAYAT KİMYA SANAYİ A.Ş.,KASTAMONU ENTEGRE AĞAÇ SAN.A.Ş., NUHPANEL YAPI ELEMANLARI SAN.VE TİC.A.Ş., SARITAŞ ÇELİK SAN.VE TİC.A.Ş., SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SAN.VE TİC.A.Ş., SOLVENTAŞ TEKNİK DEPOLAMA A.Ş.

Ve Diğer Bağışçılarımıza Teşekkür Ederiz; DEMİRSAN HADDECİLİK SAN.VE TİC.A.Ş., DİLER DEMİR ÇELİK END.VE TİC.A.Ş., ER KÖMÜR PAZARLAMA MADENCİLİK DENİZCİLİK TURİZM VE TİC.A.Ş., GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş. YARIMCA TESİSLERİ, KONDAŞ KONDANSATÖR SAN.VE TİC.A.Ş. MD, POLİSAN BOYA SAN.VE TİC.A.Ş., PULVER KİMYA SAN.VE TİC.A.Ş., SAMİ SOYBAŞ DEMİR SAN.VE TİC.A.Ş., TEZCAN GALVANİZLİ YAPI ELEMANLARI SAN.VE TİC.A.Ş., ZEYTİNOĞLU YEM VE TARIM GIDA VE END.ÜRÜNLER SAN.VE TİC.A.Ş., FRITO LAY GIDA SAN.A.Ş.