18. ICC Tahkim Günü/ 16 Şubat 2024, Fairmont Quasar Hk.

22 Ocak 2024

Milletlerarası Ticaret Odası’ndan Odamıza gelen yazıda; 16 Şubat 2024 tarihlerinde İstanbul Fairmont Quasar Otel’de “18. ICC Türkiye Tahkim Günü” ICC Türkiye Milli Komitesi ve ICC Milletlerarası Tahkim Divanı tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile işbirliğinde TOBB Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenleneceği bildirilmiştir.

Yazıda devamla, bu yıl, 18’incisini düzenlenecek konferansa alanında uzman hakemler, kamu ve özel sektör ve ticaret odalarının hukuk müşavirleri, Yargıtay üyeleri, hakimler, avukatlar ve akademisyenlerin katılımlarının beklendiği ifade edilmiştir.

Etkinlik kapsamında; 2023 ICC Tahkim Divanı Türkiye ve MENA Bölgesi Odaklı İstatistik Raporunun sunulmasının yanında Avrupa’daki Son Reformlar ve Türkiye’nin Tahkim Ortamına Etkileri; Türk İçtihat Hukukunda Uluslararası Tahkim Açısından Son Dönem Gelişmeleri ile Uluslararası Tahkimde Yapay Zekanın Kullanımı ve Uluslararası Tahkimde Yolsuzluk Sorunlarının ele alınacağı panellerin yer alacağı belirtilmiştir.

Bahse konu etkinlik hakkında detaylı bilgi https://icc.tobb.org.tr/ link adresinde yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için Tıklayınız