“6. Doğu Marmara Uluslararası Proje Pazarı 2024” Hk.

3 Mayıs 2024

“6. Doğu Marmara Uluslararası Proje Pazarı 2024” 20-22 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kocaeli Üniversitesi’nin Araştırma Üniversitesi olma hedefi doğrultusunda yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu çalışmalara bir yenisini de Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. ekliyor.

İnovatif fikirlerin projeye, projelerin ise ürünlere dönüşmesi için artık üniversitemizde geleneksel hale gelen ve bu yıl 6.’sının gerçekleşeceği Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği KOÜ TTO yürütücülüğünde düzenleniyor. Ayrıca etkinlik TÜBİTAK 1503-Proje Pazarları Destekleme Programı kapsamında desteklenmektedir. Kocaeli Üniversitesi Teknopark ile Körfez Ticaret Odası’nın da proje ortağı olarak yer aldığı ve SmartNET Dijital Dönüşüm Ajansı’nın sponsor olduğu etkinliğin detayları ise aşağıda verilmiştir.

Etkinlik 20 Mayıs tarihinde Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 21-22 Mayıs’ta ise KOÜ Teknopark’ta gerçekleştirilecektir. Belirlenen temalarda hakem değerlendirmesinden başarıyla geçen proje posterlerinin etkinlik boyunca sergileneceği, özel sektör kuruluşlarından konuşmacıların yer alacağı bir program ziyaretçilerini bekliyor. Tematik alanların;

  • Bilişim ve Yazılım,
  • Görüntü İşleme Sistemi,
  • Elektronik ve Haberleşme,
  • Kimya Teknolojileri

olarak belirlendiği etkinliğe başvurular başladı. Dereceye giren projelerin ödülleri ise aşağıdaki gibi olacak;

  • Birincilik Ödülü 70.000 TL
  • İkincilik Ödülü 40.000 TL
  • Üçüncülük Ödülü 20.000 TL

Proje sahipleri, ödüllerin yanı sıra fikirlerini özel sektör kuruluşlarının temsilcilerine tanıtma/sunma ve finansal ya da teknolojik olarak desteklenme fırsatı yakalayabileceklerdir. Katılım sağlayan tüm proje sahiplerine katılım belgesi verilecektir.