8 Mart 2015 Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

1 Haziran 2015

Kocaeli Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından 8 Mart 2015 tarihinde, Gölcük İşitme Engelliler Derneği ve Kocaeli Sessizler Derneği işbirliği ile işitme engelli bireylere yönelik kahvaltı ve film    gösterimi organize edildi.

DSC_7837DSC_7751

Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak ve kadın hakları ile ilgili farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen organizasyona  Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yasemin Nur Yüce, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Meryem Ustaoğlu, Nuriye Köksal, Gölcük İşitme Engelliler Derneği Sekreteri Nurettin Helvacı, Kocaeli Sessizler Derneği Başkanı Tuncay Kaya, Gölcük İşitme Engelliler Derneği ile Kocaeli Sessizler Derneği’nin bayan üyeleri ve Kocaeli Sanayi Odası’nın sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nin işitme engeli olan bayan çalışanları çocuklarıyla katıldı.

Etkinlik KSO’nun sosyal tesisi olan Club Bithynia’da pazar kahvaltısı ile başladı. Ardından KSO Konferans Salonu’nda Belçim Bilgin, Demet Akbağ, Asuman Dabak ve Yavuz Bingöl gibi Türkiye’nin önde gelen oyuncularının rol aldığı “Kurtuluş Son Durak” filminin işaret dili eklentisi olan versiyonu gösterildi. Film şiddettin ister psikolojik, ister fiziksel her türlüsüne karşı olan sıradan bir mahallenin sıradan kadınlarını konu alıyor. Filmin kahramanlarının tek sarsılmaz ilkesi ise; “Biz her türlü şiddete karşıyız.”

DSC_7831 DSC_7788 DSC_7731 DSC_7712 DSC_7701

Paylaş