AB GENÇLİK FORUMU’na Katılmak İster misiniz?

30 Haziran 2014

AB Gençlik Forumu; Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından, AB Bilgi Ağı’ndaki 21 AB Bilgi Merkezinin bulunduğu illerden (Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul/Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul/Marmara Üniversitesi, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilmektedir.

Gençlik Forumlarının ilki bu yıl Antalya, Samsun, Erzurum, Mardin ve  Kayseri illerinde gerçekleştirilmiş olup, kasım ayında Kayseri’de ve İstanbul’da 2 adet forum daha düzenlenecektir.

  • 16-18 Kasım Kayseri Gençlik Forumu
  • 23-25 Kasım İstanbul Gençlik Forumu

Gençlik Forumlarında öğrenciler farklı bölgelerde bulunan illerde bir araya gelerek “Benim Haklarım, Benim Kimliğim” veya “Din, İnanç ve Vicdan Özgürlüğü” ana teması üzerinden Temel Haklar, AB’de Yerel ve Ulusal Kimlik, Kişisel Kimlik konuları üzerine bilgilendirme konferansları ve workshopların yanı sıra öğrencilerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmeleri için Beden perküsyonu eğitimi, gençlik konseri ve sosyal program gibi kültürel aktiviteler de gerçekleştireceklerdir.

Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de bulunan yerli ve yabancı ünlü yazar, yönetmen, sanatçı, akademisyen, farklı dinlere ve etnik kökenlere mensup temsilcilerden oluşan katılımcılarla moderatör eşliğinde öğrencilerin de interaktif katılımları ve elektornik oylama sisteminin kullanıldığı forum gerçekleştirilecektir.

Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi olarak Kocaeli Üniversitesi veya Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde öğrenim gören 6 öğrenci 16-18 Kasım tarihlerinde Kayseri Gençlik Forumu’na, 6 öğrenci  23-25 Kasım tarihlerinde İstanbul Gençlik Forumu’na olacak şekilde toplamda 12 öğrenci Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun gerçekleştireceği forumlara götürülecektir. AB Gençlik Forumu hakkında detaylı bilgi aşağıda iletilmiştir. Tüm öğrencilerin Ulaşım, konaklama ve yemek masrafları AB Delegasyonu tarafından karşılanacaktır. 

Başvuru için ekteki formların doldurulması gerekmektedir. Konuya ilgi öğrencilerin  en geç 5 Kasım 2014 Çarşamba günü Saat 17:00’a kadar başvuru formlarını mail olarak (Yasemin Nur YÜCE, yasemin@kosano.org.tr0262 315 80 67) göndermesi gerekmektedir.

EK 1 : Başvuru Formu

EK 2 : CV List

Paylaş