AB Öykü Yarışması 2012 Yarışması Sonuçlandı

7 Haziran 2012

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen 2012 AB ÖYKÜ YARIŞMASI sonuçlanmıştır.
Yarışmaya Kocaeli geneli 15 okuldan 9. ve 10 sınıf seviyesinde 27 Öğrenci, 27 öykü ile katılım sağlamıştır. Öyküler 11 Mayıs 2012 Cuma günü düzenlenen jüri değerlendirme toplantısında değerlendirilmiş ve dereceye giren öyküler belli olmuştur.
Farklılıklar İçinde Birlik konulu öykü yarışmasında;
·         Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi adına Yeşeren EZDİ öğretmenimizin rehberliği ile yarışmaya katılan Ebru KİRAZBir Sandalda İki Zümrüdüanka adlı öyküsü ile birinci,
·         Çakabey Anadolu Lisesi adına Vildan YILDIRIM TOKGÖZ rehberliği ile yarışmaya katılanAyşenur FİDANHüzünlü Bekleyiş adlı öyküsü ile ikinci,
·         Özel Erkul Anadolu Lisesi adına Nurcan ALTUNTOP rehberliği ile yarışmaya katılan Esra ÇÖPOĞLUHer Çiçek Aynı Kokar adlı öyküsü ile üçüncü olmuştur.
Yarışmaya katılım sağlayan tüm kurumlarımıza ve “Kocaelili Genç Öykü Yazarları”na Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi olarak teşekkür eder, il finalinde dereceye giren öykülerimize Türkiye finalinde başarılar diliyoruz.
Paylaş