AB Sahil ve Deniz Temizliği Etkinliği

30 Eylül 2020

Kocaeli AB Bilgi Merkezi çevre ve deniz kirliliğine dikkat çekmek için Karamürsel’de plaj ve deniz temizliği etkinliği düzenliyor. 30 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 15:00 ‘de gerçekleştirilecek etkinliğe Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım katılacak.

Kocaeli Sanayi Odası, Karamürsel Belediyesi, TEMA ve Karamürsel Sualtı Sporları Kulübü Derneği (KARSAD) nin de destek verdiği etkinlikte Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da bir su altı dalışı gerçekleştirecek.

Dünyanın çeşitli illerinde faaliyet gösteren Avrupa Birliği Delegasyonları 2017’den bu yana plaj ve sahil temizliği etkinlikleri düzenleyerek denizlerin karşı karşıya olduğu kirlenme tehdidi konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Bu yıl Covid-19 nedeniyle sınırlı sayıda etkinlik ve katılımcı ile düzenlenen kampanya kapsamındaki faaliyetler dünya çapında #EUBeachCleanUp sosyal medya etiketi ile kamoyuyla paylaşılmaya devam ediliyor.

Paylaş