AB – Türkiye Kültürel Diyaloğu Paneli ve Oda Orkestrası & Modern Dans Gösterisi (9 Mayıs 2014)

26 Haziran 2015

9 Mayıs AB Günü’nde Kocaeli AB Bilgi Merkezi olarak, “AB Türkiye Kültürel Diyaloğu” işlendi. İlk olarak Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panelde Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Memet B. TURABİ açılış konuşması yaptı.100’ün üzerinde katılımcının bulunduğu panele Kocaeli halkı ve özellikle üniversite öğrencileri bütük ilgi gösterdi. Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Kurucu Dekanı ve AB Türkiye Delegasyonu Avrupa Takımı Üyesi Prof.Dr. Ahmet EVİN’in moderatörlüğündeki panelde, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayhan KAYA ile İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Genel Sekreter Yardımcısı Melih ÖZSÖZ sunumlarını yaptılar.

3 4 1

Prof.Dr.Ayhan KAYA özellikle “Turkiye ve Avrupa Birligi’nde Farkliliklarin Yonetimi” konusuna değinirken Melih ÖZSÖZ ise “Türkiye-AB İletişim Stratejisi” üzerinde durdu. Prof.Dr. Ahmet EVİN’in “Niçin AB üyeliği: Algılar, Beklentiler” üzerine konuşmasının ardından katılımcıların soruları alındı.

“AB Türkiye Kültürel Diyaloğu” konulu panelin ardından, katılımcılar ve konuşmacılar kokteyle geçtiler. 1 saati aşkın süren kapanış kokteylinde konuşmacılar katılımcıların sorularını yanıtlamaya devam etti.

Aynı günün akşamı 9 Mayıs AB GÜnü kutlamaları kapsamında kültürel diyaloğun bir yansıması olarak, KSO Oda Orkestrasının müzikleri eşliğinde, modern dans gösterisi Kartepe Green Park Hotel’de Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı öncesinde sanayicilerin ve eşlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

7 8 5 6

Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi olarak, 2011 yılından bu yana, “AB Genişleme için İletişim Stratejisi”nin hedefleri çerçevesinde faaliyetler gerçekleştirilmektedir. AB Bilgi Merkezleri, Türkiye’nin değişik bölgelerinde AB ve Türkiye – AB ilişkileri hakkında yerelde halka doğru ve düzenli bilgi akışını sağlamak ve karşılıklı diyalog ve işbirliğini arttırıcı çeşitli etkinlikler düzenlemek amacıyla 1996 yılında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından oluşturulmuştur.

Paylaş