Afganistan Hakkında Bölgesel İşbirliği Konferansları (RECCA) İş Forumu, 1- 2 Mart 2017, İstanbul

15 Şubat 2017

Sayın Üyemiz
Afganistan Hakkında Bölgesel İşbirliği Konferansları (RECCA), 2005 yılından itibaren Orta, Güney ve Güneydoğu Asya’da sınırlar ötesi ekonomik diyalog ile güven inşası sağlamak ve eyleme geçmek için Kabil, Yeni Delhi, İslamabad ve Duşanbe’de Bakan seviyesinde toplantılar düzenleyen lider bir platform olarak öne çıkmaktadır. RECCA, Afganistan  ile komşuları arasında ticaret, yatırım, eğitim ve iş ilişkilerinin geliştirilmesini hedeflemektedir.
RECCA çerçevesinde özel sektör için bir işbirliği platformu oluşturmak ve bölgede iş dünyasının önde gelenlerini bir araya getirmek üzere T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Afganistan Dışişleri Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK organizasyonunda I. RECCA İş Forumu’nun 1–2 Mart 2017 tarihlerinde InterContinental İstanbul Otel’inde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
Söz konusu İş Forumuna T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Afganistan Ticaret ve Sanayi Bakanı Sayın Humayoon Rasaw, bölge ülkelerden ve kurumlardan üst düzey bürokratlar, iş dünyası örgütlerinin yöneticileri ve işadamları katılacaktır.
RECCA’ya konu ülkelerde pazar payımızın artırılması ve yeni ihracat imkanlarının oluşturulması fırsatlarını sunacak İş Forumu kapsamında katılımcı ülke girişimcileri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Etkinliğin taslak programı ekte sunulmakta olup, konuk ülkelerden gelecek heyet listeleri ve programa ilişkin güncellemeler katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.
Bahsi geçen  etkinliğimize katılmayı arzu eden üyelerimizin en geç 22 Şubat 2017, Çarşamba günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/337/8141 adresli internet bağlantısı üzerinden online kayıt yapmaları gerekmektedir.
Ek :  Taslak Program

Paylaş