Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, "Bizimköy Engelliler Üretim Merkezini ziyaret etti"

9 Ocak 2017

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Kocaeli Sanayi Odası’nın Sosyal Sorumluluk projesi olan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, beraberinde Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte ziyaret ettikleri Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Genel Müdürü Hüsnü Bayraktar tarafından karşılandı. KSO Başkanı Zeytinoğlu Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nin amacının, engellilerin üretim sürecine katılmalarını sağlayarak kendi ekonomik ihtiyaçlarını karşılar duruma gelmeleri ve aynı zamanda ekonomiye de katkıda bulunmalarını sağlamak, iş dünyası ile iş birliği içinde engellilerin sosyal yaşamının ve üretim sürecinin içinde bulunmalarına yardımcı olmak olduğunu vurguladı.

Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde konfeksiyon, üretim ve paketleme merkezlerinde incelemelerde bulunan Bakan Kaya, engelli çalışanlarla sohbet etti. Birlikte fotoğraf çektirdi.

Paylaş