Akkuyu Nükleer Santrali Ekipman Temin İhalesi

4 Haziran 2013

12/05/2010 tarihinde imzalanan, Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasında Türkiye Cumhuriyeti’nde Akkuyu Sahası’nda bir Nükleer Güç Santralinin (NGS) Tesisine ve İşletimine Dair İşbirliğine ilişkin Anlaşmaya istinaden Mersin ili Akkuyu sahasında NGS kurulması çalışmaları başlamış ve Akkuyu NGS’nin inşa edilmesi ve işletilmesi için Akkuyu NGS Elektrik Üretim A.Ş. isimli Proje Şirketi kurulmuştur.
 
Rusya Federasyonu Devlet Atom Enerjisi Kuruluşu “Rosatom” un ve projenin genel yüklenicisi “Atomstroyexport” un ekipman almak üzere açacağı ihalelere Türk şirketlerinin katılıp projede tedarikçi olarak yer alabilmeleri için internet üzerinden http://catalog.niaep.ru adresinde yer alan tedarikçi kataloguna kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
 
Sözkonusu proje kapsamında ihaleye katılmak isteyen üyelerimiz için, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığı’nca hazırlanan katalog kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı kullanma kılavuzuna burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz
Paylaş