Amacımız ; Fuarın sürdürülebilir olmasıdır

28 Haziran 2013

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, kısa adı “SANTEK 13” olan Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’na bölgedeki sanayicilerin önemli katılım sağladıklarını vurgulayarak, “Odamız ve KOTO üyelerinden yüzde 70’in üzerinde katılım gerçekleşmiştir” dedi.

     KSO Başkanı Zeytinoğlu, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Meclis Başkanı Bülent Karagöz ,KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi, Fuar orgnizasyonunu üstlenen Anadolu Ekspo LTD yetkilileri  Sadettin Haymana ve Ali Pamir’in katıldığı toplantıda “SANTEK 13” fuarı hakkında açıklamalarda bulundu. Kocaeli’ni , öncelikli olarak Doğu Marmara Bölgesine ve ülkemize katkı sağlayacak uluslar arası bir Expo Merkezine dönüştürmek amaçlı projeden sık sık söz ettiğini vurgulayan KSO Başkanı Zeytinoğlu,  24-27 Eylül tarihlerinde İnterteks fuar alanında “Doğu Marmara sanayi-teknoloji Fuarı” organize ediyoruz. Odamız ve KOTO üyelerinden 70’in üzerinde katılım gerçekleşti. Doğu Marmara bölgesindeki diğer il ve ilçe odalarıyla yaptığımız görüşmeler neticesinde 20 kadar firmanında diğer illerden katılım bekliyoruz .(Sakarya,Bolu,Düzce , Yalova)
    İlk başlangıcını “Karma Fuar” olarak planladıklarını kaydeden KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Bundan sonraki fuarları “İhtisas Fuarlar” olarak planlıyoruz.Partnerleriniz: MARKA,Kocaeli Valiliği,Kocaeli büyükşehir belediyesi;KOTO ve Bölge odalarıdır. Fuar; Doğu Marmara Bölgesindeki tüm firmaların katılımına açıktır.
Doğu Marmara sanayi ve teknoloji Fuarı ile eşzamanlı “Uluslar arası İkili İş Görüşmeleri Etkinliği” (MatchForlndustry) de düzenleneceğini belirten KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Şu ana kadar 9 Farklı ülkeden 14 şirket katılım için teyit verdi. Avustralya,Avusturya, Yunanistan,İtalya,Almanya,İngiltere,ABD,BAE ‘den birer , Romanya ve Nijerya’dan 3 er şirket katılacaktır. Ekonomi bakanlığımız konaklama desteğini veriyor. Yemek + transferleri biz karşılayacağız”
     MatchForlndustry etkinliğinin bölgemiz ve firmalarımızın  kalkınması ve tanıtımı için büyük fırsat olarak gördüklerini sözlerine ekleyen KSO Başkanı Zeytinoğlu, “Böylece Fuarımıza uluslar arası bir nitelik de kazandıracaktır.İsteyen  yabancı partnerlerimiz stant açabilecekler.Amacımız ; fuarın sürüdürülebilir olmasıdır.Bu amaçla tüm üyelerimizi ve DM Bölgemizdeki tüm firmalarımızı “SANTEK 13 “ fuarına katılmaya davet ediyoruz”
     KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz de Kocaelinin büyük bir sanayi kenti olduğunu ancak üretilen ürünlerin sergileneceği bir fuarın gerçekleşmediğini ifade etti. Kocaelideki fuar merkezinin değerlendirilmesi gerektiğini dile getiren Karagöz, “Fuarı, kısa bir zamanda sadece ulusal bir fuar olarak değil, aynı zamanda uluslarası katılımcılarında geldiği bir fuar olarak organize edeceğiz” dedi.
Paylaş