Ambalaj Bildirim Sistemi

26 Haziran 2014

Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden tarafımıza gelen yazıda Ambalaj Atıkları Kontrolü Yönetmeliği’ne göre işletmeler görev ve sorumlulukları kapsamında elektronik yazılım programı üzerinden Ek-4 Ambalaj Üreticisi Müracaat Formu, Ek-7 Toplama Ayırma Tesisi Beyan Formu, Ek-8 Geri Dönüşüm ve Kazanım Tesisi Beyan Formunu doldurma zorunluluğu dile getirilerek ambalaj elektronik yazılım programında bildirim yapmamış birçok işletmenin bulunduğunun tespit edildiği bildirilmiştir.

Bu kapsamda program üzerinden bildirimde bulunmayan işletmeler hakkında 2872 sayılı Kanunun 20. Maddesinin (g) bendinde öngörülen cezai müeyyidelerin 30.06.2014 tarihine kadar uygulanması gerektiği belirtilmektedir.

Bununla birlikte İlimizde faaliyet gösteren ekonomik işletmelerin kayıt altına alınması gerektiği belirtilmiş olup, İlimizde faaliyet gösteren ve ambalaj elektronik yazılım programına kaydedilmemiş ekonomik işletmelere cezai müeyyide uygulanması ve işletmelerin sisteme kayıtlarının 31.07.2014 tarihine kadar tamamlanması gereği yazıda belirtilmiştir.

I could be mistaken thoughTrue
wandtatoo Discount Fashion Finds in Paris

not only working career woman
Isabel Marant SneakerGift Ideas for Girlfriend Who Likes Fashion and Girly Things
Prom suits tuxedos and Zoot Suits during World War II
woolrich deutschland With a hat though

Prom suits tuxedos and Zoot Suits during World War II
woolrich usa bestellen With a hat though