‘APELL – Acil Durum Telsiz Haberleşme Sistemi’nin Modernize Edilmesi Hakkında Bilgilendirme Toplantısı’ Hk.

29 Nisan 2024

Sayın Üyemiz,

Bilindiği üzere, ilimizde tehlikeli madde üreten ve depolayan sanayi kuruluşları arasında afet ve endüstriyel kaza anında ilk haberleşmeyi sağlamak amacıyla “APELL – Özel Tehlike Frekanslı Telsiz Sistemi Projesi” 1989 yılından beri Kocaeli Valiliği gözetim ve denetiminde yürütülmektedir.

Söz konusu sistemin, teknik alt yapı yetersizlikleri nedeniyle günümüz şartlarına uygun olarak revize edilmesi gerekmektedir. İl Risk Azaltma Planı (IRAP) çerçevesinde de Odamız sorumluluğuna verilen APELL telsiz sistemini, Kocaeli Sanayi Odası’nın Afet ve OSB Komisyonlarının desteği ile güncellemeyi ve yaygınlaştırmayı planlamaktayız.

Sisteme; Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü’nün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın, OSB Bölge Müdürlüklerinin, OSB itfaiye teşkilatlarının, SEVESO ve ATEX kapsamındaki firmalarla birlikte gönüllü firmaların dahil edilmesi hedeflenmektedir.

Bu kapsamda, Apell telsiz sisteminin güncellenmesi çalışmasına katılmak isteyen firmalarımıza yönelik olarak yeni telsiz sistemini tanıtmak amacıyla, Kocaeli Valiliği, Kocaeli AFAD ve AselsanNet temsilcilerinin de katılımlarıyla, 3 Mayıs 2024 Cuma günü 14.30-17.00 saatleri arasında, Kocaeli Sanayi Odası, Merkez Binası (fuar içi) Konferans Salonu’nda (fiziki olarak) bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Bölgemiz sanayisinin afete hazırlıklı olmasına katkı sağlayacak olan modernize edilmiş yeni telsiz sisteminde yer almak isteyen firmalarımızın konu ile ilgili temsilcilerinin toplantıya katılımlarını bekleriz.

Açılış Konuşmaları

Ayhan Zeytinoğlu – Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa Ayhan – Kocaeli Vali Yardımcısı

Panel Bölümü

Hasan Şerefhan – KSO Afet Komisyonu Başkanı,

DYO Boya Fabrikaları San. ve Tic. A.Ş. Teknik Fabrika Direktörü

Yunus Çiftçi – KSO OSB Komisyonu Başkanı,

Çiftel Elektro Mekanik Sanayi ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Umut Öcal – Kocaeli AselsanNet Bayisi Körfez Haberleşme

Koordinatör-Afet Haberleşme Uzmanı

Toplantıya katılım kaydı oluşturmak için:

“APELL – Özel Tehlike Frekanslı Telsiz Sistemi”nin Modernize Edilmesi” Hakkında Bilgilendirme Toplantısı – Kayıt

Toplantı yerinin detaylı adresi için: https://kosano.org.tr/iletisim-bilgileri/

(Seminer ile ilgili iletişim: 0262 315 80 55)

KOCAELİ SANAYİ ODASI