ASELSAN Yan Sanayi Firma Bilgi Formu

7 Ocak 2016

Sayın Üyemiz,

Kocaeli Sanayi Odası olarak ilimizde savunma sanayinin gelişimi amacıyla bugüne kadar bir takım adımlar attık. Üyemiz firmalar ile “ASELSAN”ın işbirliği yaparak projeler üretmesi ve üyelerimizin ASELSAN’ın tedarikçisi konumuna gelebilmesi için çalışmalar yaptık. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve ASELSAN’ın iki yıldır “Yerli Üretimi Arttırmak” için Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK)’na katılımını ve fuar alanında yerlileştirilecek ürünlerini sergilemelerini sağlıyoruz. Amacımız; Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan yerli malzeme oranını arttırabilmek, yurtdışından tedarik edilen malzemelerin İlimizdeki yerli sanayi imkânları ile üretilebilirliğini tespit etmek ve yurtiçinden temin edilen malzemelerde rekabet ortamını tesis etmektir.

2016 yılında ise bu işbirliklerini daha ileriye götürerek savunma sanayine tedarikçi olabilecek firmaları bir araya getirip küme oluşumunu sağlamayı amaçlıyoruz. Bu amaç için savunma sanayine tedarikçi olabilecek firmalarımızı ASELSAN’ın ilgili birimleri ile bir araya getirmek için bir çalışma yapacağız.

ASELSAN’ın tedarikçisi olmak isteyen firmalarımızın aşağıda yer alan anketi en geç 20 Ocak Çarşamba günü mesai bitimine kadar online olarak doldurmaları gerekmektedir.

İlgili Kişi          : Aynur HACIFETTAHOĞLU
E-mail              : aynur@kosano.org.tr
Telefon            : 0262 315 80 56
Fax                  : 0262 321 90 70

Ankete ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş