Avrupa Gençlik Forumu

20 Haziran 2014

Kocaeli Üniversitesi Öğrencileri, Kocaeli Sanayi Odası Odası AB Bilgi Merkezi ile Erzurum’da Avrupa Gençlik Forumu’na Katılıyor

Erzurum Afiş

AB GENÇLİK FORUMU 2014

AB Gençlik Forumu; Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından, AB Bilgi Ağı’ndaki 21 AB Bilgi Merkezinin bulunduğu illerden (Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul/Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul/Marmara Üniversitesi, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilmektedir.

Gençlik Forumlarında öğrenciler farklı bölgelerde bulunan illerde bir araya gelerek “Benim Haklarım, Benim Kimliğim” ana teması üzerinden Temel Haklar, AB’de Yerel ve Ulusal Kimlik, Kişisel Kimlik konuları üzerine bilgilendirme konferansları ve workshopların yanı sıra öğrencilerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmeleri için Beden perküsyonu eğitimi, gençlik konseri ve sosyal program gibi kültürel aktiviteler de gerçekleştireceklerdir.

Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de bulunan yerli ve yabancı ünlü yazar, yönetmen, sanatçı, akademisyen, farklı dinlere ve etnik kökenlere mensup temsilcilerden oluşan katılımcılarla “Benim Haklarım, Benim Kimliğim” üzerine moderatör eşliğinde öğrencilerin de interaktif katılımları ve elektornik oylama sisteminin kullanıldığı forum gerçekleştirilecektir.

Gençlik Forumları bu yıl Antalya, Samsun, Erzurum, Mardin ve  Kayseri illerinde gerçekleşecektir.

Kocaeli Sanayi Odası Odası AB Bilgi Merkezi olarak 9 – 10 – 11 Nisan 2014 tarihlerinde 15 Kocaeli Üniversitesi öğrencisi ile Erzurum’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Gençlik Forumuna katılacağız. Tüm öğrencilerin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları AB Delegasyonu tarafından karşılanacak. (Söz konusu tarihler, Kocaeli Üniversitesinin vize haftasına denk gelmemektedir.)

Kocaeli Üniversitesi ile birlikte Erzurum’daki Avrupa Gençlik Forumu’na katılacak üniversiteler şunlardır:

·         İzmir: 9 Eylül University, Ege University, İzmir Katip Çelebi University, İzmir Economy University, İzmir University, Yaşar University, Gediz University, Şifa University, İzmir Institute of Technology

·         Erzurum: Atatürk University, Erzurum Technical University

·         Eskişehir: Osmangazi University, Anadolu University

·         Antalya: Akdeniz University, International Antalya University

·         Kocaeli: Kocaeli University

Başvuru için ekteki formların doldurulması gerekmektedir. Konuya ilgi duyan Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin (lisans ya da yükseklisans) en geç 25 Mart 2014 Salı günü saat 17:00’a kadar Odamıza (Yasemin Nur YÜCE, yasemin@kosano.org.tr0262 315 80 67) başvuru formlarını göndermesi gerekmektedir. Gelen başvurular arasından 15 üniversite öğrencisi seçilecektir.

Başvuru Formu AB Gençlik Forumu 

CV List 

 

İlgili Kişi          : Yasemin Nur YÜCE

Telefon           : 0262 315 80 67

E-mail             : yasemin@kosano.org.tr

Son Başvuru Tarihi: 25 Mart 2014 Salı

Paylaş