Bakan Işık’tan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezine Ziyaret

5 Haziran 2015

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde engelli çalışanlarla bir araya geldi. 68’inin engelli olduğu toplam 85 personeli olan Üretim Merkezi’ndeki toplantıya Bakan Fikri Işık ile birlikte katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ve AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı  Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, KSO Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul, KSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Başaran, KSO Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Kanık, İbrahim Yelmenoğlu, Mehmet Ali Kartal, Mustafa Böyet, Necati Bülent Hakoğlu, Şaban Kemal Saraç, KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabi ve Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Genel Müdürü Hüsnü Bayraktar karşıladı.

Kahvaltı sonrası, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Bizimköy ile ilgili detaylı bilgi verdi. Projenin Avrupa’da pek çok ödül aldığını belirten Zeytinoğlu, “Bu ayın 12’isinde Torino’da En iyi İş Yaratma Yarışmasında ilk 5’e kaldık. Önümüzdeki hafta bir ödül daha almayı hedefliyoruz. Kamu yararı kararımız henüz gerçekleşmedi. Bu karar olmadığı için 60 bin lira vergi ödedik. Bu noktada destek vermenizi bekliyoruz.” dedi.

Nazım Hikmet’in “Mutluluğun Resmi” şiirinden yola çıkarak konuşmasına  başlayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Işık, “Mutluluğun resmi burada. Sizlerin mutluluğu, sizlerin hayata olumlu bakışı bizim en önemli kazanımımız.” dedi.

HEP YANINIZDA OLACAĞIZ

Herkesin potansiyel bir engelli olduğunu ifade eden Işık, “AK Parti iktidarı ile engelsiz yaşam felsefesi her geçen gün hayatın her alanına yayılıyor. Engellilerin her alanda rahat etmesi için tüm önlemleri alıyoruz. Sizlerin mutluluğuna mutluluk katmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bizimköy projesi benim yakından ilgilendiğim bir proje. Sizin burada üretim yapıyor olmanız, arkadaşlarınızla buluşmanız, dertlerinizi, sevinçlerinizi paylaşmanız çok önemli.” dedi.

Projeye destek vereceklerini ve Türkiye’nin başka yerlerinde de kurulması için çalışma yapılması gerektiğini belirten Işık, “Engellilerin iş hayatına hazırlanması ve ardından kendilerine en yakın tesislerde çalışmasının sağlanması noktasında çalışma yapacağız. Yasalarımıza engellilerle ilgili pozitif ayrım yapılacağını koyduk. Bizim önceliğimiz mutluluğunuzdur. Sizin üretime katkı vermenizi istiyoruz. Büyükşehir lojistik destekle hayatınızı kolaylaştırıyor.” dedi.

Konuşmaların tamamlanması sonrası Bakan Işık ve beraberindekiler Bizimköy Engeliler Üretim Merkezini gezerek, engellilerin yaptıkları çalışmalarını izlediler.

Paylaş