Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nden Avrupa’ya İhracat Artıyor

28 Haziran 2015

Kocaeli Sanayi Odası’nın sosyal sorumluluk projesi  olan, Akmeşe yolu üzerinde kurulu bulunan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı ve Metraco İth.İhr.A.Ş. proje ortaklığında sürdürülen ihracat çalışması artarak devam ediyor.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde tanınmış markalara satışı yapılan kaliteli ve katma değeri yüksek konfeksiyon ürünlerinin üretildiği Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi‘nde Hollanda ağırlıklı “Scotch&Soda” markası başta olmak üzere “Pmejeans(Pallmall)” ürünlerinin üretimi sürüyor.

Geçen yıl 350 bin adet üretilen konfeksiyon ürün sayısının, bu yıl yükseltilen hedef proje ile 550-600 bine ulaşması bekleniyor.

75 engelli ve 70 sağlam personel ile üretimlerin gerçekleştiği Bizimköy Engelller Üretim Merkezi’nde,  yeni yatırımlar ile yeni istihdam alanları oluşturacak projede, 70 kişilik yeni kurulan konfeksiyon, kesimhane ve soft yıkama bölümlerinin ay sonunda hizmete girebileceği açıklandı. Yeni projenin yetişmiş dikim personeline ihtiyacı olduğunu açıklayan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı  Yöneticileri, ” Düz dikiş, overlok, Reçme Makinası gibi kısımlara işe alımlar devam ediyor. İŞKUR ortaklığı ile açılacak kursta kendi personelini yetiştirecek olan proje istihdama katkı sunacaktır.” dedi.

Paylaş