Bizimköy’de Engelliler Günü Kutlaması

4 Aralık 2017

Kocaeli Sanayi Odası’nın sosyal sorumluluk projesi kapsamında olan Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy , Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve eşi Rüya Zeytinoğlu,  KSO Disiplin Kurulu Başkanı ve Bizimköy Yönetim Kurulu Başkan Vekili M.Şerif Kanık, İŞKUR Müdürü Ulvi Yılmaz, Türk Anneler Derneği Genel Başkanı Yurdagül Baysal, Türk Anneler Derneği İstanbul Şube Başkanı H.Leman Varnacı, Semra Şaman (Lions),Hülya Sarıkahya (Lions), Bekir Yümni, Ercüment Çiftçi (KOÜ)KSO Genel Sekreteri Memet Barış Turabı, KSO Hukuk Danışmanı Av.Oktay Köse, Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Genel Müdürü Hüsnü Bayraktar ve Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’nde çalışanların katılımlarıyla “Engelliler Günü” kutlandı.

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Bizimköy Engelliler Üretim Merkezinde olağan toplantısını gerçekleştiren  Bizimköy Vakfı Mütevelli Heyeti Öğle yemeğini Bizimköy çalışanları ile birlikte yediler. Daha sonra Sosyal Tesislerde Vali Aksoy, KSO Başkanı Zeytinoğlu, Bizimköy Mütevelli Heyeti üyeleri ve çalışanlar ile yaş pastayı birlikte kestiler.

Etkinlikte konuşan Vali Aksoy, ”Bizimköy, engellilerin üretim sürecine katıldığı, Avrupa da dahi örneği olmayan ilk ve örnek bir projedir. Kendi ekonomik ihtiyaçlarını karşılar duruma gelen engellilerimiz, aynı zamanda ekonomiye de katkıda bulunmaktadırlar.” dedi.

Paylaş