Brezilya Yatırım Forumu 2021

2 Mart 2021

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) Odamıza gelen yazıda; Brezilya Hükümeti, Interamerican Kalkınma Bankası (Interamerican Development Bank-IDB) ve Brezilya Yatırım Teşvik Ajansı (APEXBrasil) tarafından 31 Mayıs – 01 Haziran 2021 tarihlerinde Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde, Transamerica Oteli’nde “Brezilya Yatırım Forumu-2021 (BIF2021 )”in gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Yazıda devamla, söz konusu Forum’un, Brezilya’nın federal ve yerel düzeyde üst düzey hükümet yetkilileri, büyük şirket yöneticileri, akademi ve basın yayın temsilcileri ile karar alıcıları bir araya getiren, yabancı yatırım alanında Latin Amerika’daki en büyük organizasyon olduğu belirtilmiştir. Forum’da bu yıl, tarım, enerji, altyapı, inovasyon, sağlık ve teknoloji sektörlerinde yatırım fırsatlarının değerlendirileceği ifade edilmiştir.

Ayrıca, bu yıl Forum’un, hem yüz yüze hem de online olarak hibrid şekilde olacağı bildirilmiş olup; Forum’da hükümet yetkilileri, çok uluslu şirketlerin CEO’ları, üst düzey panellere ve Brezilya’daki yatırıma açık kamu-özel sektör proje sunumlarına yer verileceği belirtilmiştir.

Bahsi geçen Brezilya Yatırım Forumu-202l’e ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.

Paylaş