BULGARİSTAN PLOVDIV VE BURGAZ BÖLGELERİ TANITIMLARI VE BULGAR & TÜRK FİRMALARI İŞ GÖRÜŞMELERİ

KSO ve Bulgaristan Ticaret Ataşeliği işbirliğinde, 11 Haziran 2014 Çarşamba günü, Bulgaristan’ın Plovdiv ve Burgaz bölgelerindeki iş fırsatları konusunda bir tanıtım yapıldı ve iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Ticari Ataşe Stefan Arnaudov başkanlığındaki 20 kişilik heyet, Kocaeli’deki programı kapsamında ayrıca, KBB (Kocaeli Büyükşehir Belediyesi), KOSBAŞ (Kocaeli Serbest Bölgesi) ve Yachtley firmasını da ziyaret ederek bilgi aldı. Heyetin, KSO’daki, öğleden sonra programında ise Plovdiv Vali Yrd. Ivanka Petkova, Parvomaj Belediye Başkanı Angel Papazov, Maritsa Belediye Başkanı Dimitar Ivanov ve Trakya Ekonomi Bölgesi yetkilisi Faik Süleyman Korkmaz tarafından Plovdiv bölgesi tanıtılarak, buradaki iş fırsatları anlatılırken, Burgaz Vali Yrd. Yuseiyn Mehmed, Bulgaristan devlet şirketi “Port Infrastructure” CEO Yrd. Aleksander Aleksandrov ve Burgaz Belediye Başkan Yrd. Krasimir Stoytchev tarafından da Burgaz bölgesi tanıtılarak, buradaki iş fırsatları tanıtıldı.

Tanıtımların arkasından Bulgar&Türk firmaları iş görüşmelerine geçildi. Görüşmeler kapsamında, 11 iş görüşmesi gerçekleştirildi.