Çanakkale Savaşının 100. Yıldönümü Sebebiyle Başlatılan Çanakkale Tanıtım Projesinin İlk Konuğu Kocaeli Sanayi Odası’ydı

26 Haziran 2015

Çanakkale Savaşlarının 100’üncü yıldönümü nedeniyle Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası’nın daveti üzerine Kocaeli Sanayi Odası’nın Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Başkanları ile Oda çalışanlarından oluşan toplam 65 kişilik grup bölgeyi kapsayan ziyaret gerçekleştirdiler.

10-11 Şubat 2015 tarihlerinden yapılması programlanan ancak, hava koşullarının olumsuzluğu nedeniyle iki hafta sonrasına ertelenen KSO’nun Çanakkale gezisi, 24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi. Programın ilk gününde Anadolu Sağlık Vakfı Direktörü Necmettin Özçelik ve  bölgenin en deneyimli rehberi Kenan Çelik’in ayrıntılı anlatımlarıyla, Çanakkale Savaşlarının yönetim alanı olan Bigalı Köyü ve Şehitlikler ziyaret edildi. Çanakkale Şehitliği’nde düzenlenen törende Avustralya Başkonsolosu Nicholas Sergi ve KSO Başkanı Zeytinoğlu, Çanakkale savaşlarının öneminden söz ederek birlikte anıta çelenk koydular.

Çanakkale gezisinin ikinci gününde, Kocaeli Sanayi Odası kafilesi Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve Meclis Başkanı Osman Okyay tarafından karşılandılar. ÇTSO’da yapılan toplantıda, KSO Başkanı Zeytinoğlu Kocaeli sanayi hakkında bilgi aktarımında bulunarak Çanakkale Savaşlarının öneminden bahsetti. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Okyay, bölgelerinin kültürel ve ekonomik durumları hakkında bilgi verdi. Ve Çanakkale tanıtım filmi izlendi. Toplantı sonrası Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası binası altında buluna Piri Reis Müzesi gezildi.

Paylaş