ÇEVRE MEVZUATI SEMİNERİ

12 Haziran 2013

KSO’DA ÇEVRE MEVZUATI KAPSAMINDA FARKINDALIĞIN ARTTIRILMASI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİ

Kocaeli Sanayi Odası ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliği ile “Çevre Mevzuatı Kapsamında Farkındalığın Arttırılması Semineri” gerçekleştirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis salonunda düzenlenen Eğitim Seminerine Sanayi kuruluşları temsilcileri yoğun ilgi gösterdiler. Eğitim Seminerinin açılış konuşmasını yapan KSO Genel Sekreteri Memet B. Turabi, Türkiye imalat sanayinin yüzde 13’ünü üreten ilimiz için çevre konusunun diğer illere göre çok daha öncelikli bir mesele olduğunu vurgulayarak, “ Bölgemizdeki sanayi kuruluşları, uluslararası ticari ilişkileri nedeniyle, çevre konusunda üzerine düşen yatırımları yapmışlar ve yapmaya devam etmektedirler.

Kocaeli Sanayi Odası olarak; çevre konusunda sanayi kuruluşlarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılmasına çok önem verdiklerini beyan etti. “Üyelere bu konuda daha fazla yardımcı olabilmek adına İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşları, yerel idareler, OSB Müdürlükleri ve özel sektör temsilcileri katılımı ile Çevre Platformu’nu ve Meclis üyelerimizden oluşan Çevre İhtisas Komisyonu’nu bu sene ilk defa oluşturduk.”

“Ayrıca çevreye olan duyarlılığın bir göstergesi olduğunu düşündüğümüz “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” organizasyonumuz ile her yıl firmalarımızı ödüllendiriyoruz. Bu sene organizasyonumuzun 19.sunu Haziran ayı içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katılımı ile gerçekleştirdiklerdik” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ÇED, İzin Denetim Genel Müdür Yrd. Sayın Halit YILMAZ açılış konuşmaları yaptılar.

Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Mehmet Ersan Aytaç Kocaeli ilindeki çevre konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

ÇED İzleme ve Denetim Şube Müdürü Barış Ecevit AKGÜN; Çevre Kanunu, Türk Çevre Hukukunda İdari ve Adli Yaptırımlar konulu sunumunu yaptı.

Hava ve Gürültü İzinleri Şube Müdürü Erhan SARIOĞLU Çevre Kanunu’nca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik konusunda bilgilendirme yaptı.

Belgelendirme Şube Müdürlüğü’nden Çevre ve Şehircilik Uzmanı Suat HACIHASANOĞLU; Çevre Görevlileri ve Çevre Danışmanlık Firmaları hakkında sunumlarını yaparak bu konudaki uygulamaları anlattı.

Veri Değerlendirme Şube Müdürü Arzu NURAY; Denetimde Atık Yönetimi Uygulamaları konulu sunumu yaptı.

ksohaber71 ksohaber72 ksohaber73 ksohaber74 ksohaber75

Paylaş