Chicago Boat Show-Sektörel Ticaret Heyeti 2019

3 Ağustos 2018

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet gösteren Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçılar, Birliği organizasyonunda yaz sektörüne yönelik olarak, Amerika’da gerçekleştirilecek Chicago Boat Show Fuarı ile eş zamanlı olarak 2019 yılı Ocak ayı içerisinde bir Sektörel Ticaret Heyeti organize edilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu Ticaret Heyeti programının, iki ülkenin sektörel anlamda işbirliğini güçlendirmek ve Türkiye’de faaliyet gösteren yat ve ekipman ihtiyaçlarının ürünlerini ve faaliyetlerini Amerika’da tanıtarak ticari ilişkilerini geliştirmek anlamında önemli bir fırsat oluşturacağı mülahaza edilmektedir.

Bahse konu heyet programı 2011/1 Sayılı “Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Hakkında Tebliğ” çerçevesinde değerlendirilecek ve katılımcı firmalar ulaşım, konaklama ve tanıtım harcamaları üzerinden de %50’ye yakın devlet desteğinden faydalanabileceklerdir.

Türk yat sektörünün tanıtılması amacıyla düzenlenecek olan heyet programı çerçevesinde Türk ve Amerikalı işadamları arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi, muhatap kurum ve kuruluşların ziyaret edilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu organizasyonun gerçekleştirilmesini teminen heyet programına katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan kayıt formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak en geç 17 Ağustos 2018 Cuma günü  mesai bitimine kadar  İİB Genel Sekreterliğine (e-posta: gemi@iib.org.tr – faks 0212 454 05 01) göndermeleri gerekmektedir.

Paylaş