“COVID – 19 ile Mücadele ve Dayanıklılık” konulu proje teklif çağrısı

3 Nisan 2020

Sayın Üyelerimiz,

T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), TR42/20/COVID referans numaralı “COVID – 19 ile Mücadele ve Dayanıklılık” konulu proje teklif çağrısını ilan etmiştir. Çağrının amacı, COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesidir.

Öncelikler: COVID-19’la doğrudan ilgisi olmayan ve mücadeleye yönelik ürün-hizmet geliştirme niteliğinde olmayan tedarik projeleri ile etkisinin uzun vadede ortaya çıkması beklenen projeler bu program kapsamında desteklenmeyecektir.

Programın Öncelikleri

  • Öncelik 1: Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması
  • Öncelik 2: Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları
  • Öncelik 3: Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesiAsgari ve Azami Destek Tutarlarları
Asgari: 100.000 TL

Azami:300.000 TL

Kâr amacı gütmeyen kurum/kuruluşlar
için destek oranı:

Asgari: % 25
Azami: % 100

Kâr amacı güden işletmeler
için destek oranı:

Asgari: % 25
Azami:% 50

Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2020, Perşembe (saat: 17.00) (Başvurular alındıktan itibaren değerlendirilecek olup son başvuru tarihinin beklenmesine gerek yoktur.)

Proje Süresi ve Uygulama Süresi: Proje süresi asgari 1 ay, azami 3 aydır. Bu süre, sözleşmenin tüm taraflarca imzalandığı günden bir sonraki gün itibarıyla başlar.

Detaylı bilgi ve Proje başvuru hazırlıkları için iletişime geçebilirsiniz.

 Aydolu Elif YILDIRIM, eyildirim@abigemdm.com.tr , Tel: 0530 878 81 25

Paylaş