Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı Türkiye Programı Yeni Teklif Çağrısı yayınlandı

18 Haziran 2014

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, insan hakları ve demokratik reformlar konusunda sivil toplumun rolünü güçlendirmeyi amaçlayan ve yıllık bir program olan Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DİHAA) kapsamında yeni bir Teklif Çağrısı yayınladı.

DİHAA, dünya çapında demokrasiyi ve insan haklarını korumayı ve geliştirmeyi amaçlayan bir Avrupa Birliği programıdır. Türkiye 2002 yılından bu yana bu programdan yararlanmaktadır. Bugüne kadar, ifade özgürlüğünden adalete daha iyi erişime, işkence ve cezasızlıkla mücadeleden kültürel çeşitliliğin korunması ve kültürel çeşitliliğe saygıya kadar uzanan çok çeşitli alanda yüzden fazla projeye destek sağlanmıştır. DİHAA Türkiye Programı ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2014 yılı Teklif Çağrıları için ayrılması öngörülen toplam tutar 3 milyon Euro olup bu miktar, aşağıdaki iki özel hedefe ayrılmıştır:

  1. Yerel ve ulusal düzeylerde sivil toplumun insan hakları politikalarının oluşturulması, uygulanması ve izlenmesine katılımının güçlendirilmesi
  2. Yerel düzeyde insan hakları ve temel özgürlüklerin korunması ve gerçekleşmesini teşvik etme ve bu amaçla mücadele etme çabalarında insan hakları savunucularının desteklenmesi

İki aşamalı çağrının ilk aşamasında, proje özeti (kavramsal not-concept note) değerlendirilmek üzere sunulmalıdır. Sözkonusu kavramsal notun sunulması için son teslim tarihi 15 Aralık 2014’tür. Bu teklif çağrısı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru formu için lütfenburaya tıklayınız (İngilizce). Teklif çağrısının Türkçe çevirisi için lütfen buraya tıklayınız.

Demokrasi ve İnsan Hakları İçin Avrupa Aracı (DİHAA) Türkiye Ülke Bazlı Destek Programı Sınırlı Teklif Çağrısı Hibe Başvuru Rehberiiçin lütfen buraya tıklayınız (İngilizce). Türkçe çevirisi için lütfen buraya tıklayınız.

Here’s how to do it
canada goose outlet A Brief Introduction To Fashion Belt

ignoring your nails for quite some time is no biggie
Isabel Marant SneakerThe Best Foods to Eat for Breakfast That Help the Skin
Paylaş