Diyarbakır İş Camiası KSO'yu Ziyaret Etti

10 Ağustos 2017

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası önderliğindeki heyet, ticari ilişkilileri geliştirmek amacıyla gerçekleştirdikleri Kocaeli temaslarında Kocaeli Sanayi Odası’nı ziyaret ettiler.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ile birlikte Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Abdülkadir Karavil, Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Başkanı Aziz Özkılıç ve söz konusu oda ve borsaların yönetim kurulu üyelerinden oluşan 25 kişilik heyet Kocaeli temasları sırasında ikinci olarak Kocaeli Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Kocaeli sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar Başkanlığı’ndaki heyeti KSO Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Başol’un sahibi olduğu” Başol Steakhouse” Restaurant’ta ağırladıktan sonra Kocaeli Sanayi Odası’nda toplantı gerçekleştirdiler. KSO Yönetim Kurulu Odası’nda yapılan toplantıda KSO Başkanı Zeytinoğlu,  Kocaeli Sanayi Odası hakkında sunum yaptı. KSO Başkanı Zeytinoğlu, toplantıda Kasım ayı içerisinde yapılacak olan “SANTEK -17 “ fuarına Diyarbakırlı sanayicileri davet etti.

DTSO Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır’ın ekonomik kalkınma için en çok mesafe alması gereken sektörlerin başında imalat sanayisinin geldiğini belirterek, “Bu alanda yoğun alt yapı çalışmalarımız var. Aynı zamanda deneyime, tecrübeye ve güçlü işbirliklerine ihtiyacımız var. Kocaeli sanayide çok güçlü bir şehir. Diyarbakır genç nüfusu, tarıma dayalı sanayi potansiyeli, Ortadoğu pazarına yakın olması ve teşvik avantajları ile yatırım açısından cazip bir şehir. Diyarbakır Valimizin Kocaeli’ne, Kocaeli Valimizin Diyarbakır’a atanmış olması iki şehir arasındaki ticaretin gelişmesi için avantaj olduğunu, bu avantajla ticari ilişkilerin kurulması gerektiğini belirterek Kocaeli ziyareti ve görüşmelerin ticari işbirliğinin başlangıcı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Paylaş