Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK)

Kocaeli; güçlü sanayi yapısı, yarattığı katma değer, Ar-Ge merkezleri, lojistik üstünlükleri, bilgiye ve insan kaynağına erişim olanaklarıyla Türkiye’nin önde gelen sanayi merkezi olarak güçlü konumunu koruyor.

Kocaeli Sanayi Odası olarak ilimizi bu üstünlükleriyle uluslararası etkinliklerin de yer aldığı bir fuar merkezine dönüştürme hedefini koruyor, çalışmalarımızı dünyadaki gelişmelere ayak uydurarak sürdürüyoruz.

Bu kapsamda Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK), KSO öncülüğünde Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı destekleri ile 2013 yılından beri düzenlenmektedir.

Fuarın kapsamı; Metal İşleme Teknolojileri, Sac İşleme Teknolojileri, Enerji Elektrik Elektronik ve Otomasyon, Üretim Makineleri ve İmalat Endüstrisi, Demir Çelik ve Demir Dışı Metaller, Depolama ve İstifleme, İş ve İşçi Güveliği Sağlığı ve ekipmanları, Liman Tersane ve Gemi Sanayi, Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi ve Kimya Sanayi olarak belirlenmiştir.

Sanayideki tüm yeniliklerin yer aldığı bu fuarda, katılımcıların önemli iş bağlantıları kurabileceği profesyonel bir ortam hazırlanmaktadır.

Fuar ile eş zamanlı gerçekleştirilen Match4Industry Etkinliği ve Savunma Sanayi İkili İş Görüşmeleri  fuarı katılımcılar için daha cazip hale getirmiştir.

Bölgenin ticari hayatına katkı veren ve artık gelenekselleşen, uluslararası ilişkileri geliştirmeye yönelik faaliyetlerden biri olan Match4Industry etkinliğinde, yabancı iş adamları ile katılımcı firmalar ikili iş görüşmelerinde buluşturulmaktadır.

Ayrıca; fuar ile eş zamanlı olarak 2014 yılında başlattığımız “Savunma Sanayi Yerlileştirme Projemiz” kapsamında gerçekleştirilen “Savunma Sanayi İl Buluşması’nda T.C. Savunma Sanayi Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı TGM Envanter Kontrol Merkezi Müdürlüğü, ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu,  TUSAŞ, TEİ, STM, TÜBİTAK SAGE, BMC ve FNSS’nin üst düzey satın alma ekipleri, tedarikçi adayı firmalar ile bir araya gelerek yurt dışından ithal edilen savunma sanayi ürünlerinin yerli teminine ilişkin ikili iş görüşmeleri yapmaktadır. 

Diğer taraftan kısa sürede sanayi sektörünün, teknoloji odaklı firma ile kurumların buluşma noktası haline gelen; firmalarınızın iç ve dış pazarlara erişiminin etkili bir yolu olmayı başaran SANTEK-Sanayi ve Teknoloji Fuarı 2021 yılında dijital dünyadaki yerini aldı. Sanayi ve teknolojideki tüm yeniliklerin yer aldığı SANTEK DIGITAL Fuarı, T.C. Ticaret Bakanlığı onaylı e-ihracat platformu globalpiyasa.com veri tabanı teknik alt yapısı, iletişim, ürün filtreleme, yedi dile otomatik çeviri ve sipariş yönetimi olanaklarıyla düzenlenmektedir. 

Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı’nın marka değerinin artması ve sürdürülebilir olması öncelikli hedefler arasındadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.