Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK)

Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK), KSO öncülüğünde Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB destekleri ve TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. organizasyonu ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde 2013 yılından beri düzenlenmektedir.

Fuarın kapsamı; Metal İşleme Teknolojileri, Sac İşleme Teknolojileri, Enerji Elektrik Elektronik ve Otomasyon, Üretim Makineleri ve İmalat Endüstrisi, Demir Çelik ve Demir Dışı Metaller, Depolama ve İstifleme, İş ve İşçi Güveliği Sağlığı ve ekipmanları, Liman Tersane ve Gemi Sanayi, Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi ve Kimya Sanayi olarak belirlenmiştir.

Sanayideki tüm yeniliklerin yer aldığı bu fuarda, katılımcıların önemli iş bağlantıları kurabileceği profesyonel bir ortam hazırlanmaktadır.

KSO ve ABİGEM öncülüğünde her yıl fuar kapsamında gerçekleşen Match4Industry etkinliğinde yabancı iş adamları ile katılımcı firmalar ikili iş görüşmelerinde buluşturulmaktadır.

Ayrıca; fuarda; Gölcük Donanma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen “Yerlileştirme Sergisi”nde yurtdışından ithal edilen ürünlerin yerli firmalardan teminine ilişkin görüşmeler yapılmaktadır. Söz konusu fuarda Türk savunma ve havacılık sanayisinin önde gelen kuruluşları ASELSAN ve ROKETSAN da ağırlanmakta ve tedarikçi firmalar ile bir araya getirilerek ikili iş görüşmeleri yapmaları sağlanmaktadır.

Söz konusu fuar KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir.

02-05 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK’17)’nın marka değerinin artması ve sürdürülebilir olması öncelikli hedefler arasındadır.