Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2019

1 Mart 2019

Sayın Üyemiz,
Odamıza gelen yazıda; “ 28 Kasım – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında Dünya Helal Zirvesi 2019 ve 7.İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek himayelerinde gerçekleştirilecektir.
Dünya Helal Zirvesinde 2018 yılında, 25 farklı ülkeden 60 konuşmacı sunumlarını yapmıştır.
Konuşmacıların yanı sıra, 25 farklı ülkeden 5000 delege konferansları ilgiyle takip etmiş, bunun yanı sıra, birçok üniversiteden öğrenci konferanslara ilgi göstermiştir.
İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC), İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) ve Discover Events İşbirliği ile gerçekleştirilen 6.İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı ise ABD, Afganistan, Avusturya, Bangladeş,Belçika,Cezayir,Fas, Filistin,Fransa,Gana,Hırvatistan,Hindistan,İngiltere,İspanya,Kamerun,Kanada, Libya,Lübnan,Maldivler,Malezya,Mısır,Nijerya, Özbekistan,Rusya Federasyonu, Sri Lanka, Suudi Arabistan,Tayland, Tunus ve Türkiye ile birlikte 35 farklı ülkeden 316 yerli ve yabancı firma stand açarak ürünlerini tanıtmıştır.
Fuar kapsamında gerçekleşen B2B görüşmelerinde yurt dışından 200 yabancı satın almacının katılımı ile katılımcılar ve satın almacılar arasında toplantılar gerçekleşmiştir.
Zirve ve Fuarı 29 Kasım – 2 Aralık 2018 tarihleri arasında 80 ülkeden 38.750 yerli ve yabancı ziyaret etmiştir. Ayrıca Dünyaca ünlü İngiliz müslüman müzisyen ve hayırsever Yusuf İslam da Dünya Helal Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer almıştır. Dünya Helal Zirvesi Konseyi adına kendisine “Dünya Barış Ödülü” takdim edilmiştir.
Dünya Helal Zirvesi 2019 ve 7.İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı’nı Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek himayeleri ile daha ileriye taşıma arzusundayız. Türkiye’yi Helal piyasasının merkezi yapmayı amaçlayan Dünya Helal Zirvesi ve eşzamanlı gerçekleştirecek olduğumuz 7.İİT Helal Fuarımızda kurum ve kuruluşların yanı sıra, öncelikle gıda, turizm,finans,kozmetik ve diğer ilgili sektörlerden  katılımcılarla birlikte tüm dünyada farkındalığın arttırılması hedeflenmektedir. Dünya Helal Zirvesi aynı zamanda ülkemizin tanıtımına da katkı sağlayan önemli bir etkinliktir. “ denilmektedir.
Bilgilerinize sunarız.

Paylaş