“Dünya Odalar Federasyonu Genel Konseyi toplantısına katılacak….”

28 Şubat 2017

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Dünya Odalar Federasyonu Genel Konsey toplantısına katılmak üzere Fransa’nın başkenti Paris’e gitti. Dünya Odalar Federasyonu Başkanı Peter Mihok’un açış konuşmasıyla başlayacak toplantıda, oturumlar halinde uluslar arası ticarete ilişkin konular ve Federasyonun gündemindeki konular ele alınacak. 

Geçtiğimiz Aralık ayında, büyük bir başarıya imza atarak yeniden Dünya Odalar Federasyonu Genel Konsey Üyeliğine üçüncü kez seçilen Ayhan Zeytinoğlu, 130 ülkeden bin 200’ün üzerinde oda üyesinin kullandığı oylarla Avrupa Bölgesi’ni temsilen 2017-2019 dönemi için göreve geldi.

Dünya Odalar Federasyonu (WCF), Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) tarafından 1950 yılında üyelik ağındaki ticaret odalarını temsil etmek, odalar arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla kuruldu. Apolitik bir sivil toplum kuruluşu olan Dünya odalar Federasyonu 12 bin oda ve bu odalara bağlı iş dünyasının global ağını birleştiren bir odalar topluluğu. Odalar arası bağı kuvvetlendiren, odaların daha üretken olmasını sağlamayı amaçlayan Dünya Odalar Federasyonu özel sektörün gelişimini teşvik etmek, odaların kapasitesini artırmak için, Dünya Bankası, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve bölgesel kalkınma bankaları da dahil olmak üzere çok taraflı örgütler ile ilişkiler geliştiriyor.

Paylaş