Kocaeli Protokolü SANTEK fuarında Ekonomi Bakanlığı onaylı e-ticaret platformu globalpiyasa.com’da incelemelerde bulundu…

3 Kasım 2017

Sanayinin kalbi KOCAELİ’den dünyaya e-ticaret atağı… Ekonomi Bakanlığı globalpiyasa.com ile işbirliğini öngören 1500 Kocaeli firması için Kocaeli Sanayi Odası Dış Ticaret Projesini onayladı…

Sayın Başbakan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Kocaeli sanayisini dünyaya tanıtan uluslararası SANTEK fuarında ürün arama motoru ve e-ticaret platformu globalpiyasa.com standını ziyaret etti. Sayın Başbakan Yardımcısı kuruluşundan beri izlediği e-ticaret platformu globalpiyasa.com’un faaliyetlerine, ihracata yönelik dijital operasyonlarına ve Kocaeli Sanayi Odası ile yürütülen Ekonomi Bakanlığı destekli Dış Ticaret Projesine  ilişkin bilgi aldı. Ziyarete Kocaeli Valisi Hüseyin AKSOY, Globalpiyasa.com platformunu kuruluşundan beri destekleyen Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin HÜLAGÜ ve TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürü Orhan Çömlekçi eşlik ettiler.

Konuya ilişkin olarak Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyesi Kadir Decdeli’den aşağıdaki bilgileri alındı:

Türkiye’nin ihracatını artırmak hedefiyle Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyesi Kadir DECDELİ ve Kariyer.net kurucu ortaklarından Sungur ILGAZ tarafından kurulan globalpiyasa.com Ekonomi Bakanlığınca uygulanan yüzde 80 oranında toplu üyelik desteğinden faydalanan akredite bir e-ticaret platformu.

Bu teşvik kapsamında Ekonomi Bakanlığınca onaylanan e-ticaret sitelerine 250 ve üzeri firmayı kapsayan üyelikler bakanlıkça yüzde 80 oranında destekleniyor. Globalpiyasa.com Ekonomi Bakanlığı akreditasyon koşullarını sağlayan teknik alt yapısı ve ziyaret trafiği ile dış ticaret projelerinin aranılan çözüm ortağı.

Globalpiyasa.com’a firma üyelikleri, onaylı e-ticaret siteleri mevzuatına uygun olarak KOSGEB tarafından da en az yüzde 50 oranında destekleniyor.

20.000 ‘in üzerinde kullanıcı firma ve 2.5 milyon yıllık ziyaretçisi ile bir dünya platformuna dönüşen globalpiyasa.com iç piyasa ile birlikte dış piyasaya da yönelik dijital bir sanal fuar ,e-Pazar yeri, ürün arama motoru ve bir iş ağı.

Platform üç yıl önce, Kocaeli Sanayi Odasında bir Meclis toplantısını izleyen basının haberleştirmesinin ardından “Türkiye’nin Ali Babası Kocaeli’den doğuyor” başlığı ile manşetlere taşınmış ve büyük ilgi uyandırmıştı. Aradan geçen süre milli ve yerli e-ticaret platformu sloganıyla 2023 ihracat vizyonuna katkı sağlayan globalpiyasa.com’un başarısını tescilledi ve onu yabancı e-ticaret siteleri karşısında zirveye taşıdı.

Bugün globalpiyasa.com üstün teknolojisi ile dünya devlerinin karşısında sürekli yükselişte olan iddialı bir rakip. Platform onlarca sektörü yüzlerce kategori ve alt kategoriyi ve yüzbinlerce sanayi ürününü kapsıyor. E-Ticaret platformu globalpiyasa.com MARTEK, GOSB Teknopark, HACETTEPE Teknopark, Namık Kemal Üniversitesi Teknoparkı, Gazi Teknopark, CYBPARK gibi önde gelen Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin ürün veri tabanlarını ve dijital fuarlarını barındırıyor ve bu bölgelere ürün arama motoru hizmeti sunuyor. Geçtiğimiz ay içinde KOCAELİ’nin e-ticaret platformu globalpiyasa.com, Ankara’nın ünlü Organize Sanayi Bölgesi OSTİM ile de bir anlaşma imzalayarak bölgenin ürün veri tabanını oluşturma çalışmalarına başladı.

Globalpiyasa.com platformunun Kocaeli Sanayi Odası ile birlikte hazırladığı Dış Ticaret Projesi 1500 Kocaeli Firması için geçtiğimiz Temmuz ayında Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylandı ve destek kapsamındaki proje faaliyetleri ve ilgili saha çalışmaları başlatıldı.

Konu ile ilgili olarak Kocaeli Sanayi Odası yetkilileri ilgilenen üye firmalarının bu projede yer almak üzere Kocaeli Sanayi Odasına başvurabileceklerini, platformun ortak veri tabanı, dijital fuar, e-katalog, mesaj ve sipariş yönetimi, otomatik SEO ve çeviri, ürün yönetimi uygulamaları ve dış dünyaya sağladığı erişim olanaklarıyla ihracat hedeflerine katkı sağlayacağını belirttiler ve eklediler:

Dijital dünyada yerinizi alın…

Paylaş