EMNİYET YÖNETİM SİSTEMLERİ EĞİTİMİ

29 Haziran 2013

Odamız ve Kocaeli Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu işbirliği ile Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Erhan Bütün tarafından,
4 Nisan 2013 Perşembe günü, Kocaeli Sanayi Odası Merkez Binasında, 14.00-17.00 saatleri arasında “EMNİYET YÖNETİM SİSTEMLERİ EĞİTİMİ” gerçekleştirilecektir.

Eğitim İçeriği

1. Emniyet Yönetim Sistemleri ve İnsan Faktörü Etkisi
2. Hata Önleme Modelleri
3. Emniyet Yönetim Sistemleri Uygulamaları

Neden Katılmalı?
Bilindiği üzere Emniyet sanayi dallarının tümü havacılıkta olduğu gibi oldukça hayati bir öneme sahiptir. Emniyet sağlamada en önemli kaynak ise insan kaynağı sayılmaktadır. İnsan kaynağının emniyete etkisi ve insan hatasının önlenmesi üzerine çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Söz konusu araştırmaların en önemli çıktısı hata önleme modelleridir. Hata önleme modelleri özellikle tehlikeli işlerde kullanılmalı ve emniyeti sağlama etkileri arttırılmalıdır. Emniyet yönetim sistemlerinin sanayi tesislerinde kullanılması sanayi tesislerinde yaşanan emniyetsiz olaylara yaklaşımı değiştirecek ve emniyeti arttıracaktır. Bu konularda bilgilendirme yapılacak olan toplantımıza tüm üyelerimiz katılabilir.

Toplantıya katılım için Odamız web sayfası ( kosano.org.tr ) Ana Sayfa üzerinde sağ tarafta yer alan “Program Başvuru” bölümünden kayıt yapmanız yeterlidir.

Paylaş