Endüstriyel Otomasyon ve Robotik Teknolojileri Ur-Ge Başvurusu

17 Ocak 2018

Sayın Üyemiz

Kocaeli Sanayi Odası ve Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) işbirliğinde T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından yayınlanan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” (UR-GE) kapsamında proje hazırlanmasına karar verilmiştir.
Sektörde Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, Robotik Otomasyon Ve Yazılım Teknolojileri, Mühendislik, Pnömatik Ve Hidrolik Teknolojilerinde ihracat yapmak isteyen ya da ihracatlarını artırmayı hedefleyen ve yurt dışı pazarlamada sinerji yaratacak sınırlı sayıda firmanın ortak hedef ve ortak pazarlama faaliyetleri etrafında bir araya gelmeleri amaçlanmaktadır. Proje katılımcısı firmalara uygulanacak ihtiyaç analizi sonrasında, ihtiyaçlarına yönelik olarak eğitim programları, danışmanlık hizmetleri, sertifikasyon çalışmaları, yurt dışı pazar araştırması, fuarlar, sektörel ticaret heyeti ve alım heyetleri gibi ortak pazarlama faaliyetlerine katılmaları mümkün olacaktır.
Projeye katılacak firmalar %75 oranında devlet desteğinden yararlandırılacak olup %25’lik tutar ise projeye dahil olan firmalarımız tarafından finanse edilecektir. Proje ile ilgili tüm süreçler Kocaeli Sanayi Odası koordinatörlüğünde yürütülecektir.
Söz konusu projeye katılmak isteyen üyelerimizin  ön başvuru formunu en geç 2 Şubat 2018 Cuma gününe kadar doldurmaları gerekmektedir.
Başvuru için TIKLAYINIZ
Ön başvurusu uygun görülen firmalar ile bilgilendirme toplantısı organize edilecektir.
Detaylı bilgi için;  Seda AYDIN seda@kosano.org.tr , 0262 315 8058

Paylaş