Erzurum Avrupa Gençlik Forumu (9-10-11 Nisan 2014)

26 Haziran 2015

AB Türkiye Delegasyonu koordinasyonunda AB Bilgi Merkezleri ile, 9-11 Nisan tarihleri arasında “Haklarım ve Kimliğim” temalı, 3. Avrupa Gençlik Forumu, Erzurum’da gerçekleşti. Kocaeli AB Bilgi Merkezi koordinatörlüğünde, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden 16 öğrenci ile Erzurum Avrupa Gençlik Forumu’na katılım gösterildi.

6 5

Etkinlikler, AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın faaliyet gösterdiği 22 ilden (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul/Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul/Marmara Üniversitesi, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, ve Van) başvuruları ve motivasyonları dikkate alınarak seçilen üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

7 2
Erzurum’daki Avrupa Gençlik Forumu’nun ardından, 28-30 Nisan tarihleri arasında Kayseri’de ve Mayıs ayında da 14-16 Mayıs tarihleri arasında da Mardin’de Avrupa Gençlik Forumu düzenlendi. Mardin etabına Erzurum forumuna katılan 2 Kocaeli öğrencisi de katılmaya hak kazandı.

4 3

AB Türkiye Delegasyonu desteği ve illerdeki yerel ortakların işbirliğiyle Türkiye’de 1996’dan beri kurulmaya başlanan AB Bilgi Merkezleri ağı, 22 ilde faaliyet gösteriyor. Merkezler, yerel ve ulusal düzeyde, bilgilendirme faaliyetleri yürüterek, konferanslar, toplantılar, sergiler, konserler gibi kültürel etkinlikler düzenleyerek, AB iletişim stratejisi kapsamında vatandaşlara AB ile ilgili düzenli bilgi sağlıyor.

Paylaş