Etkinlik Takvimi

Kocaeli Sanayi Odası “Yeşil Mutabakata Uyum” Eğitim Programı

Tüm Gün
17 Ocak 2022 31 Mart 2022

Kocaeli Sanayi Odası “Yeşil Mutabakata Uyum” Eğitim Programı

Sayın Üyemiz,

Yeşil Mutabakat (Green Deal), 2022 yılı ile beraber iş yaşantımızın önemli bir parçası olacak. Yeni düzenlemeler yaşamımıza girecek ve bir maliyet kalemi olarak da bütçelerimizde yer alacak. Bir taraftan küresel ısınmaya karşı geleceğimizi kurtarmak için çaba göstereceğiz diğer taraftan bu çalışmaların şirketlerimiz bütçelerine çok yük vermemesi için de önlemler almaya gayret göstereceğiz.

Bu çalışmalarda üyelerimize destek olmak üzere QSI Belgelendirme şirketi ile bir protokol yapmış bulunuyoruz. Önümüzdeki üç ay boyunca, çevrim içi ve ücretsiz olarak; sınırda karbon vergisi gelebilecek beş sektör için (demir-çelik, çimento, enerji, alüminyum ve gübre); “karbon, su ve ürün ayak izi nasıl ölçülür” konularında, somut içerikler eşliğinde eğitimler düzenleyeceğiz.

Sözkonusu eğitimlere şirketlerinizin Yeşil Mutabakat konusunda görev yapması beklenen yöneticilerinin katılımını önemsiyoruz. Ayrıca bu eğitimlerin tamamlanmasının ardından ihtiyacı olan üyelerimize; karbon ayak izi ölçümleri ve sınırda karbon düzenlemesi çalışmaları gibi konularda da destek verebilmeyi ümit ediyoruz.

Aşağıda yer alan link üzerinden tüm eğitim programımızı görebilir, size uygun olan sektörü seçerek eğitim kayıtlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitim Konuşmacısı:

Okay KAYHANLI - QSI Belgelendirme Genel Müdürü, Endüstri Mühendisi, EU ETS Sera Gazı Baş Doğrulayıcısı, ISO 14064-1 Karbon Ayak İzi Baş Doğrulayıcısı, ISO 9001/14001/45001/27001/50001 Baş Denetçisi, Exemplar Global Eğitmeni

Toplantıya Kayıt ve Katılım linkleri için Eğitim Programı:

https://kosano.org.tr/wp-content/uploads/2022/01/Yesil-Mutabakata-Uyum-Egitim-Programi-KSO.pdf

Ücretsiz olarak düzenlenen eğitimlerimize katılımlarınızı bekler, saygılar sunarız.

KOCAELİ SANAYİ ODASI

(Seminer ile ilgili iletişim: 0262 315 80 55)

 

Tüm Takvimi Gör