Gençlik Konferansı Başvuruları başladı

18 Haziran 2012

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından, 4 yıldır AB Bilgi Ağı’nın bulunduğu 22
AB Bilgi Merkezinin bulunduğu illerden (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul/Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul/Marmara Üniversitesi, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van) üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilmektedir. Konferans; yerel, bölgesel ve ulusal olmak üzere 3 etaptan oluşmaktadır.
Yerel etapta illerde düzenlenen tanıtım toplantılarının ardından gerçekleşen başvurular arasından seçilen özellikle Erasmus Programı’ndan yararlanan Türkiye ve Avrupa Birliği ülkesi vatandaşı üniversite öğrencileri ile bölgesel etaplar gerçekleştirilmektedir. Bölgesel etapların bu yıl Trabzon, İzmir, Kayseri ve Şanlıurfa illerinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Bölgesel etaplarda öğrenciler farklı bölgelerde bulunan illerde bir araya gelerek “Avrupa ile paylaştığımız değerler, kültür, tarih ve kimlik algısı” üzerine bilgilendirme konferansları ve workshopların yanı sıra öğrencilerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmeleri için kültürel aktiviteler de gerçekleştireceklerdir. Bölgesel etaplara katılması planlanan 360 öğrenci arasından ulusal etaba seçilen 225 öğrenci ile etkinliğin son etabı olan Ulusal Boğaziçi Gençlik Konferansı gerçekleştirilecektir.

Boğaziçi Konferansı, AB ve Türkiye’de ki Avrupa Birliği uzmanı konuşmacıların katılımı ile gerçekleştirilen panel ve workshopların yanı sıra, içinde kültürel etkinlikleri de barındırmaktadır. Avrupa Birliği ülkelerinde ve Türkiye’de bulunan yerli ve yabancı ünlü yazar, yönetmen, sanatçı ve akademisyenlerden oluşan katılımcılarla “Kimlik, Aidiyet ve Avrupalılık” üzerine moderatör eşliğinde öğrencilerin de interaktif katılımları ile sohbet etkinliği gerçekleştirilecektir.

Başvuru Formu için Tıklayınız TR
Başvuru Formu için Tıklayınız EN

Başvuru İçin :
Aynur Hacıfettahoğlu
Çevre Uzmanı / AB Bilgi Merkezi Koordinatörü
Adres: Kocaeli Sanayi Odası Fuar İçi 41040 İzmit/Kocaeli
Tel: 0262 315 80 23
Fax: 0262 321 90 70
aynur@kosano.org.tr

Paylaş