Herkes Bir Fark Yaratabilir – Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi merkezi İklim Haftasını Kutladı

23 Ekim 2017

Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki Bilgi Merkezleri iklim değişikliğini tartışmak ve konuya ilişkin farkındalığı arttırmak üzere 16-27 Ekim tarihleri arasında ülke genelinde etkinlikler düzenliyor.

Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi 22 Ekim Pazar Günü İklim Eylem Haftasını kutladı. Etkinlik, Alman Büyükelçiliği’nin katkıları ile 14. Çevre Kısa Film Festivalinde “Umut Var” adlı kısa filminin gösterimi ile başladı.

Filmin ardından Bölgesel Çevre Merkezi (REC) Türkiye Direktörü Rifat Ünal Sayman,  “İklim Değişikliği ve Paris İklim Anlaşması ve Yükümlülükleri” konulu sunumunda Dünyadaki ve Türkiye’deki hızlı büyüme ve enerji kullanımı hakkında bilgi verirken, ülke politikalarının bu yönde değiştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Sunumun ardından Terraqua Dizayn Atölyesinin katkıları ile Teraryum atölyesi gerçekleştirildi.  Teraryum yapımı, bitkiler ve bakımı hakkında bilgi verildi.

İklim eylem haftası yıl boyunca halka ulaşmak üzere AB Bilgi Merkezleri ağı aracılığıyla yürütülen birçok faaliyetten bir tanesidir. Ağ, Türkiye’deki insanların Avrupa Birliği, değerleri ve Türkiye ile işbirliği konularında bilgilendirilmesine yardımcı olmaktadır.

Paylaş