İnova-LiG 2016

2 Mayıs 2016

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) Odamıza gelen yazıyla,

Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan ve ülkemizin inovasyon şampiyonlarını belirleyen İnovaLİG programının bu yıl Türkiye’de 3. kez gerçekleştirileceği bilgisi verilmekte olup, İnovaLİG 2015′te ulaşılan 488 başvuru sayısı ile Türkiye, IMP3rove programına katılımın en yüksek olduğu ülkelerden biri haline gelmeyi başardığı, 2015 yılının kazananlarının Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile Türkiye İnovasyon Haftası’nda ödüllerini aldığı ve kazananların bu yıl Türkiye’yi Avrupa’da temsil edeceği bildirilmektedir.

İnovaLİG ile şirketlerin hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışmakta olduğu hem de inovasyon kültürlerini interaktif bir platformda geliştirme fırsatı bulduğu, inovasyon tamamlayan her firmaya, yaklaşık 100 sayfalık kapsamlı inovasyon değerlendirme ve kıyas analizi raporu ücretsiz olarak sunulduğu bilgisi verilmektedir. Bu anlamda İnovaLİG sayesinde firmalarımızın orta ve uzun vadeli hedeflerine odaklanmasına, yıllar içerisinde inovasyon gelişimlerini takip edebilmelerine ve gözlemlemelerine imkân sağlandığı, özellikle ihracatçı firmalarımızın 2023 hedeflerine ulaşma noktasında hangi konumda olduklarına ayna tutmakta ve 2023′e giden vizyonunu belirlenmekte olduğu ifade edilmektedir.

Bu kapsamda ihracatçılarımız, hem inovasyon gelişimlerini görmeleri, hem de küresel şampiyona heyecanına ortak olmaları için, 31 Mayıs 2016 tarihine kadar http://www.inovalig.com/ adresinden İnovaLİG 2016′ya katılmaya davet edilmektedirler.
Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

5 aşamada InovaLİG

Paylaş