International Manufacturing Technologu Show – IMTS 2022

10 Ağustos 2022

Sayın Üyemiz,

Dünyanın İleri Üretim Teknolojileri/Endüstri 4 Çözümleri alanında en büyük ikinci fuarı olan (Amerika’nin en büyük imalat teknolojileri fuarı) International Manufacturing Technologu Show – IMTS, 12-17 Eylül 2022 tarihleri arasında Chicago-Illinois, ABD’de gerçekleşecektir. IMTS ve Hannover Messe USA süresince 2,500‘ün üzerinde firma, en yeni çözümleriyle 125 bin profesyonel ziyaretçiyle buluşacaktır.

IMTS Fuarı web sitesi: https://www.imts.com

Hannover Messe USA web sitesi: https://hannovermesseusa.com/

IMTS, sekiz pavilyonu ile, en son imalat çözümlerin konusunda iddialı bir fuardır: https://www.imts.com/show/paviliondescriptions.cfm

Bu sene ilk defa, Formnext Eklemeli Üretim Fuarı organizatörleri de IMTS kapsamında özel bir Eklemeli Üretim Teknolojileri alanı oluşturacaktır. Emerging Technology Center-Yeni Teknolojiler Merkezi, ay ve derin uzay araştırmaları alanına odaklanmış, 3D printer ile imal edilmiş uzay yaşam üniteleri ve çeşitli yeni motorlar gibi teknolojileri sergileyecektir. “Next Frontier in Human Flight” kapsamında, 3D-printer ile oluşturduğu jet-pack ile birlikte Richard Browning uçuş gösterisi yapacaktır. Dijital Transformasyon. Şimdi! – Digital Transformation. Now! Bölümü’nün odaklandığı konular, 5G, AR/VR/XR, yapay zeka, otomasyon ve robotik teknolojileri, blockchain çözümleri, iletişim ve ağlar, siber güvenlik, tasarım mühendisliği, dijital ikiz, makine öğrenmesi, modelleme ve simülasyon konularıdır.

ABD Ticaret Bakanlığı’nca resmen onaylı ve desteklenen bir fuar olan IMTS 2022 için, ABD Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği olarak Türkiye’den bir heyet organize etmekteyiz. KSO üyelerinin de de ilgili heyete katılmasından memnuniyet duyarız. Heyet katılımcılarına aşağıdaki olanaklar sunulacaktır:

  • Fuara kayit ve fuar giriş ücretinden muafiyet.
  • Uluslararasi İş Merkezi ve VIP salonlarına erişim (ücretsiz olarak sunulan ofis hizmetleri, internet, toplantı salonları ve ikramlar dahil)
  • Türkiye’den distribütör, temsilci veya iş ortağı arayan firmalar ile ABD Ticaret Bakanlığı yetkililerince düzenlenecek toplantılara katılım
  • Talep edilen teknolojilerin ABD Ticaret Bakanlığı ofislerince araştirilarak, IMTS katılımcıları ile heyet katılımcılarının eşleştirilmesi
  • Yeni gelişen teknoloji standartları konusunda ilgili kuruluşlarla toplantılar
  • ABD vizesi ihtiyacı varsa, ABD grup vize randevusu için destek (Önemli not: Grup vize randevusu için en geç 15 Ağustos 2022 tarihine kadar Ticaret Ataşeliğimizin listesine girmiş olma şartı vardır.)

Bilgilerinize sunarız.