Irak'ta Yaşanan Son Gelişmeler

TOBB’dan Odamıza gönderilen bir yazıda; Irak’ta yaşanan son gelişmeler nedeniyle aşağıda verilen ve güvenlikli olmayan bölgelerde Irak’taki işleri münasebetiyle bulunan firmalarımız, temsilcilerini ve yanlarında çalışan işçilerini tahliye etmektedirler.

Firmalarımız mensupları ile işçilerinin herhangi bir mağduriyete uğramamaları için önceden tedbir alabilmek amacıyla belirtilen bölgelerde halen bulunmakta olan firma temsilcileri ve işçilerine ait aşağıda verilen bilgilerin Dışişleri Bakanlığımıza iletilmesi gerekmektedir.

1. Musul, Kerkük, Selahaddin, Diyala, Anbar, Bağdat ve Basra’da, taahhüt işleri veya ticaret amacıyla halen bulunmakta olan firmalarımızın temsilcileri ve yanlarında çalıştırdıkları işçilere ait bilgiler (sayılan, isimleri, bulundukları yerler),

2. Bu bölgelerde halen bulunmakta olan firmalarımızın herhangi bir tahliye planı olup olmadığı, tahliye konusunda yaşadıkları zorluklar,

3. Bu bölgelerde kalmayı planlayanların isimleri, kalacakları adresler,

İlgili firmalarımızın yukarıdaki bilgilerini TOBB (Faks: 218 22 09 e-mail: sehla.hasan@tobb.org.tr ) iletmeleri gerekmektedir.