İşletmelerde Mesleki Eğitim ve Staj

25 Eylül 2020

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde sağlık ile ilgili alanların dışında eğitim öğretim yapan öğrencilerin işletmelerde yapacakları beceri eğitimlerinin, 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacağı bildirilmişti.

Ancak Covid-19 salgının seyrindeki güncel gelişmeler nedeni ile yüz yüze eğitime 21 Eylül 2020 tarihinde okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflar ile başlanacağı, diğer kademe ve sınıf düzeylerine ilişkin değerlendirmelerin de salgın seyrine bağlı olarak ilan edileceği bildirilmiştir.

Bu kapsamda, mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlarının Anadolu Meslek Programı ile Anadolu Teknik Programlarında öğrenim gören ve işletmelerde beceri eğitimine veya staja gitmesi gereken öğrencilerin (sözleşmeleri imzalananlar da dâhil olmak üzere) yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihe kadar işletmelere gönderilmesi ertelenmiştir.

Ancak, 9. 10.  11. Ve 12. Sınıf öğrencilerinin iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigorta iş ve işlemleri 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlatılarak pirim gün sayılarının yüz yüze eğitim başlayacağı tarihe kadar sıfır (0) olarak bildirilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Paylaş