İzmir Avrupa Dil Forumu Başvuruları Başladı

5 Eylül 2016

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından Türkiye’nin 20 ilinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezleri koordinasyonunda 12-14 Ekim 2016 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek olan Avrupa Birliği Dil Forumu üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecektir. AB Bilgi Merkezleri’nin faaliyet gösterdiği 20 ilde bulunan üniversitelerde okuyan öğrencilerin başvurularının değerlendirilmesinde eğitim ve bilgi düzeyinin yanı sıra; dil ve dil çalışmalarına yönelik ilgileri göz önünde bulundurulacaktır.

AB destekli “AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi Projesi’ kapsamında gerçekleştirilecek olan üç günlük programda dil temalı kaynaştırıcı etkinlikler ve akademik tartışmaların yer alacağı oturumların yanı sıra TV programcısı Mesut Yar’ın moderatörlüğünde bir de Forum gerçekleştirilecektir. Dil çalışmalarına ve dil konusuna kendi farklı bakış açılarından yaklaşacak olan renkli katılımcılarla geçecek bu organizasyon planlanmaktadır.

Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi olarak, bölgemizde yer alan üniversitelerde öğrenim gören 6 üniversite öğrencisi ile foruma katılım sağlanacaktır.

Katılım için, başvuru formunun doldurularak, en geç 22 Eylül 2016 Perşembe günü saat 17:00′a kadar, seda@kosano.org.tr adresine mail olarak gönderilmesi gerekmektedir.

– Ulaşım, konaklama ve yemek masrafları proje tarafımızca karşılanacaktır.

– Daha önce AB Gençlik Forumu’na katılmış olan öğrencilerin başvuruları kabul edilememektedir.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

Paylaş