Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Programı- Kocaeli Semineri 27 Nisan 2016

18 Nisan 2016

Kocaeli’deki kadın yöneticiler, EBRD tarafından uygulanan Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı kapsamında bir araya geliyor.

Kocaeli’de faaliyet gösteren ve kadınlar tarafından yönetilen işletmeler, İşletmenizi büyütmenin anahtarı: “İş – Hayat Dengesini ve Stresi Yönetmek için 3 Temel Başlık’’ Konulu seminer’de İş ve Hayat dengesinin tam ortasında yer alan ‘’Stres Yönetimi’’ konusunda önemli ipuçları elde edecekler.

Avrupa Birliği (AB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından finanse edilen “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı” kapsamında kadın girişimcilerin finansal ve yönetimsel yetkinlikleri ile sosyal becerilerini geliştirmek ve sunulan danışmanlık ve finansman destekleri konusunda bilgi vermek amacıyla ülke genelinde bir dizi seminer düzenleniyor.

Kadın İşletme Seminerleri’nin yedincisi Kocaeli’de, Kocaeli Sanayi Odası ve TOBB Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşecek. Bölgedeki kadın girişimci ve yöneticiler ile yerel kurum temsilcilerinin yanı sıra programa dahil olan Finansbank, TEB, Türkiye İş Bankası ve Vakıfbank’ın katılımıyla 27 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 12:30’da Kocaeli Sanayi Odası Konferans Salonu’nda hayata geçecek.

Katılımın ücretsiz olduğu seminerde, İnsan Kaynakları Danışmanı, Eğitmen ve Profesyonel Koç Özlem Palabıyık İşletmenizi büyütmenin anahtarı: “İş – Hayat Dengesini ve Stresi Yönetmek için 3 Temel Başlık’’ konulu eğitimde, çalışan kadının daha az stresli yaşamak için ilk adım olarak neye ihtiyacı olduğuna değinerek, stresten uzak yaşamak için zamanın nasıl daha etkili yönetileceğine dair önemli ipuçları verecek.

Ayrıca kadın girişimci ve yöneticiler, programa özel olarak geliştirilen ve ücretsiz olarak işletmelerini analiz ederek gelişim fırsatlarını, güçlü yanlarını yönetim becerilerini ölçebilecekleri‘’İşletme Merceği’’hakkında da bilgi sahibi olacaklar.

Kadın İşletme Semineri katılımcılara EBRD’nin küçük işletme destek hizmetlerine ve katılımcı bankaların sunduğu finansal ve diğer ürün ve hizmetlerine de erişim fırsatı sağlayacak. Seminer sırasında kadın girişimciler katılımcı banka yetkilileri ile birebir görüşme imkanı bulabilecek. Ayrıca katılımcılar, bölgedeki diğer kadın girişimci ve yöneticilerle tanışarak ortak bir platformda diyalog geliştirme imkanı elde edecek.

Katılım için TIKLAYINIZ.

Paylaş