Kandy Esala Perahera (Kandy Festivali, Sri Lanka)

16 Ağustos 2021

Sayın Üyemiz,

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği’nden Odamıza gelen yazıda;  “Kandy Esala Perahera, Kandy’deki Sri Dalada Maligawa’da bulunan Lord Buddha’nın Kutsal Diş Emanetine saygı göstermek için her yıl düzenlenen tarihi bir geçit törenidir. Kökenleri M.S. 300 yılına kadar uzanmaktadır. Kandy Esala Perahera, Sri Lanka’nın en ünlü dini festivallerinden biridir. Sri Lanka’nın kültürünü ve özünü sergilemektedir.

Büyük kutlamalar, 13-23 Ağustos 2021 tarihleri arasında yüzlerce geleneksel dansçı, davulcu, bando liderinin ve zengin şıklık içinde giyinmiş 100’ün üzerinde görkemli filin şehir sokaklarında muhteşem bir alayını içerecektir.

Her yıl ülkenin dört bir yanından ve yabancı ülkelerden binlerce insan bu muhteşem manzaraya tanık olmak için Kandy’ye akın etmektedir. Ancak bu yıl pandemi nedeniyle katılımcıların sayısı sınırlı tutulacak ve etkinliğin sanal olarak çevrimiçi yayını yapılacaktır.

Sizleri 13 – 23 Ağustos 2021 tarihleri arasında saat 16:48 ‘den itibaren aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla etkinliğin canlı yayınına katılmaya davet ediyoruz.” denilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

 

www.facebook.com/tourismsrilanka.gov.lk

Youtube bağlantısı : https://www.youtube.com/c/srilankatravelvideo

Festival Programına ulaşmak için tıklayınız

 

Paylaş