“Kendi İşim Olsun” Programı Bölgede Kadın Girişimci Potansiyelini Arttırıyor

3 Haziran 2012

Kocaeli’de Kadın girişimciye destek vermek amacıyla “Kendi İşim Olsun” adlı girişimcilik ve kendi işini kurma programı 17 Eylül 2012 tarihi itibariyle KOCAELİ TİCARET ODASINDA başlıyor…

DOĞU MARMARA ABİGEM A.Ş. iş fikrine sahip girişimciye iş kurmanın tüm aşamalarına ilişkin doğru bilgi, eğitim ve iş kurma becerilerini geliştirme konularında bilgiler aktarıyor olacak.

“Kendi İşim Olsum” programının süreçleri ve girşimcilere iş planı, pazarlama, hukuk ve şirket kurmanın mali boyutları hakkında bilgiler verilecektir. Girişimci adayları alacakları 70 saatlik eğitimin ardından iş planlarını oluşturarak iş kurmak için KOSGEB’e başvuruda bulunabileceklerdir.

Bu kapsamda eğitimleri tamamlanıp, iş planları yazan ve işlerini kuran girişimci adaylarına KOSGEB kurulundan başarı ile geçtikleri taktirde 30000TL hibe, ‘0’ faizli 70000 TL geri ödemeli kredi desteği sağlanacaktır.

ABİGEM DOĞU MARMARA A.Ş.- KOCAELİ TİCARET ODASI – KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU-KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirilen “Kendi İşim Olsun” adlı GİRİŞİMCİLİK programına ön başvuru için DM ABİGEM yetkililerine ulaşmanız yeterli olacaktır. Ön Başvuru yapan katılımcıların 12 Eylül 2012 tarihinde DOĞU MARMARA ABİGEM A.Ş’de form doldurup, yetkililere iletmeleri yeterli olacaktır.

İlgili Kişiler

Mehtap Dündar Demir – 0262 323 08 56
Büşra Sarıyıldız – 0262 323 08 56

Paylaş