Kimya Sektörü KSO Ev Sahipliğinde Bir Araya Geldi

24 Temmuz 2020

Kocaeli Sanayi Odası ev sahipliğinde İstanbul Sanayi Odası ve Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın Kimya Komite Üyeleri videokonferans yöntemi ile bir araya geldi.

Müşterek toplantı; KSO Meclis Üyesi Hasan Şerefhan’ın açılış konuşması ile başladı. Şerefhan konuşmasında toplantının gündemi ve amacı ile ilgili bilgi aktardı.Hasan Şerefhan’ın ardından İSO Meclis Üyesi Haluk Erceber, İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, İSO Meclis Üyesi Kenan Baytaş, EBSO Boya Vernik ve Kaplayıcı Maddeler Sanayi Meslek Komite Başkanı İhsan Bilgiç ve EBSO Kimyasal Ürünler Sanayi Meslek Komite Başkanı Egemen Uçar tarafından konuşma yapılarak sektörel konularda bilgi verildi.

Kimya sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin dile getirildiği toplantıda; AB uyum sürecinde çıkartılan mevzuatlar ve bu mevzuatlara uyum, yatırım teşvik sistemi, pandemi süreci, ÖTV sorunu ve KSO 3. Proses Emniyeti Sempozyumu konularına odaklanıldı. Toplantıda görüşülen sorunların çözümü noktasında 3 Oda olarak ortak hareket edilmesi kararı alındı.

Paylaş