Kıtalararası Rüzgar Enerjisi Kongresi (IWPC 2015)

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 1992 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kurulmuş, rüzgar enerjisi konusunda Türkiye’deki en güçlü sivil toplum kuruluşudur. TÜREB aynı zamanda Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA)’nin ve Küresel Rüzgar Enerji Konseyi (GWEC) resmi olarak üyesidir ve amacı Türkiye rüzgar enerjisi potansiyelini ülke ekonomisine kazandırmaktır.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde, Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (EWEA) ve Küresel Rüzgar Enerji Konseyi (GWEC) işbirliğinde, 31 Mart – 02 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center’da “Kıtalararası Rüzgar Enerjisi Kongresi” (IWPC 2015) gerçekleştirilecektir.

Ülkemizin ev sahipliğindeki Kıtalararası Rüzgar Enerjisi Kongresi (IWPC 2015) kapsamında, çeşitli ülkelerin Bakanlarının katılımıyla düzenlenecek “Bakanlar Oturumu”‘nda önemli ekonomik meseleler ve politikalar ele alınacaktır.

Ayrıca söz konusu Kongre alanında, küresel anlamda öncü olarak, tüm dünya ülkelerini Asya ve Avrupa’nın ortasında birleştirecek, günümüz küresel enerji sorunlarına çözüm arayışlarında bir platform sağlayacak ve gelişen rüzgar enerjisi sektörüne bakış imkanı sunacaktır.

Fuar alanına katılımın ücretsiz olup, tüm üyelerimiz davet edilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.